Mikołajki | 2014-12-05

Święty Mikołaj w tym roku, zanim rozpoczął wędrówkę po domach, odwiedził dzieci również w przedszkolu. Aby zdążyć dotrzeć do wszystkich, postanowił przyjść do przedszkola dzień przed Mikołajkami, czyli 5 grudnia. Podekscytowane dzieci czekając na Mikołaja obejrzały przedstawienie pt. "Spotkanie Czerwonego Kapturka z Mikołajem" w wykonaniu grupy artystycznej z Krakowa. Starsze dzieci, które znają już baśń o Czerwonym Kapturku, śmiały się, gdy fabuła toczyła się nieco inaczej niż w oryginalnej wersji baśni. Rozbawione, z uśmiechem na twarzy powitały Świętego Mikołaja, gdy ten przyszedł rozdać prezenty.  W nagrodę za to, że musiał dźwigać ciężki wór, zaśpiewały mu piosenkę. Na koniec każdy otrzymał upragnioną paczkę i zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.