Przedświąteczny czas | 2014-12-18

W grudniu jest ten rodzaj ciszy,

że każdy wszystko usłyszy.

I sanie w obłokach mknące,

i gwiazdy na dach spadające.

A wszędzie to ufne czekanie?

Czekajmy- bo w grudniu cud się stanie.

Miesiąc grudzień jest szczególnym miesiącem, gdyż czekamy na Święta Bożego Narodzenia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. Przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców na zajęcia otwarte do których przygotowania trwały długo, gdyż pierwsze próby odbyły się już pod koniec listopada. Dzieci przez ten czas uczyły się swoich ról, tańca, piosenek, pastorałek aby przygotować specjalne świąteczne przedstawienie dla swoich rodziców.

16 grudnia dzieci z grupy "II Średniaków" i "III Starszaków" ku uciesze swoich rodziców, w dostojnych strojach przedstawiły opowieść wigilijną "Dziewczynka z zapałkami". Wykonana scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu nastrojowy klimat. Piękny taniec aniołków i śnieżynek sprawił łzy wzruszenia u rodziców. Dzieci wspólnie z rodzicami kolędowali i poznawali tradycje Świąt Bożego Narodzenia.

17 grudnia dzieci z grupy "I Maluchów" i "IV Starszaków" przygotowały dla swych rodziców przedstawienie jasełkowe. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, aniołków, pastuszków, królów, dzieci, owieczki, krówki, ptaszka, babci, którzy za blaskiem gwiazdy odnaleźli miejsce narodzin Jezusa, gdzie złożyli mu swe dary. Wszyscy którzy zmierzali do stajenki śpiewali pastorałki, tańczyli i radowali się z narodzin Jezuska. Przedstawienie jasełkowe obejrzały również pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koniecpolu.

Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy przed tak bezcenną publicznością, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektywne i urzekające widowiska. Rodzicom dziękujemy za tak liczną obecność i pomoc w przygotowaniu strojów. Z wspólnie spędzonego czasu wszyscy czerpiemy ciepło, radość, refleksje i niezapomniane chwile.

18 grudnia nadszedł upragniony dzień wigilii. Panował wyjątkowy, świąteczny nastrój, biały obrus, sianko, opłatek, świece, wigilijne potrawy i nuta świątecznych pastorałek. Teraz czekamy na moc spełnienia składających i otrzymujących życzeń.

Rodzicom z dźwiekiem dzwonków melodyjnych, wraz z opłatkiem wigilijnym, w Dzień Bożego Narodzenia ślemy serdeczne życzenia.