Spotkania bożonarodzeniowe | 2015-12-16

Grudzień jest to magiczny miesiąc, kiedy atmosfera świąt towarzyszy nam w różnych czynnościach wykonywanych  z myślą o tych dniach. Dzieci wykonują wtedy różne dekoracje, kartki świąteczne, uczą się o tradycji składania sobie życzeń bożonarodzeniowych, o tym, że święta mamy dlatego, ponieważ wiele lat temu narodził się malutki Jezus w ubogiej stajence i właśnie na pamiątkę tych wydarzeń dzieci robią szopki, uczą się śpiewać kolęd... W grudniu nawet comiesięczne zajęcia otwarte dla rodziców są inne, świąteczne. Każda grupa przygotowuje dla swoich najbliższych jakąś niespodziankę. Nie inaczej było i w tym roku.

Najstarsze przedszkolaki przygotowały dla rodziców przedsztawienie pt. "Zmartwienie śnieżynek" o poszukiwaniu choinki na święta. Dzieci wcieliły się w postaci m.in. śnieżynek, choinki, bałwanków, Mikołaja, reniferów i aniołów. Występom dzieci towarzyszył śpiew i taniec.

Średniaki zaprezentowały swoim rodzicom inscenizację o istocie Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wystąpiły w odświętnych strojach, a dekoracja sali i postaci aniołków wprowadziły wszystkich w atmosferę świąt.

Grupa Maluchów zaprosiła swoich rodziców na zajęcia, na których wspólnie dekorowali tradycyjne bożonarodzeniowe wypieki - świąteczne pierniczki. Poprzez zabawę dzieci poznały również inne świąteczne zwyczaje, a na koniec wspólnie z najbliższymi ubrały choinkę.

Wszystkie dzieci wręczyły swoim bliskim drobne upominki i żłożyły im życzenia. Był to również czas wspólnego kolędowania.