Wigilia | 2011-12-21

Mimo, że za oknem biały puch okrył drzewa, a dziadek mróz pomalował szyby, to w naszym przedszkolu 21 grudnia było szczególnie ciepło, radośnie i przytulnie. Bo oto nadszedł długo oczekiwany dzień Wigilii. W naszym przedszkolu Wigilia, stała się już tradycją. Jak co roku dzieci, personel, nauczyciele i zaproszeni goście spotkali się przy odświętnie nakrytym stole. Pani dyrektor powitała zaproszonych gości i skierowała do dzieci kilka słów na temat Świąt Bożego Narodzenia. Dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Radosnych Świąt. Tradycją stało się zadość, że po życzeniach wszyscy wspólnie zasiedli do stołów, na których nie brakowało świątecznych potraw i słodkości. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania. Miłym akcentem było wręczenie, pracownikom przedszkola upominków w postaci ręcznie wykonanych bombek. Wierzymy, że wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego.