Wycieczka do zakładu krawieckiego | 2010-11-19

Jesienią, 19 listopada, udaliśmy się autokarem do zakładu krawieckiego "Barbara Styl" w Koniecpolu. Dzięki życzliwości pani Barbary Zięby dzieci miały okazję obejrzeć i dowiedzieć się, jak powstają stroje, które gotowe już, można kupić w sklepach. Najpierw poznały pracę krojczego - dzieci oglądały różne formy, z których powstają ubrania. W kolejnym pomieszczeniu przedszkolaki zobaczyły mnóstwo maszyn do szycia, przy których krawcowe szyły skrojone wcześniej formy. Na końcu pani zaprowadziła wszystkich do pomieszczenia, gdzie prasuje się ubrania. Dzieci zobaczyły tam specjalną deskę do prasowania oraz żelazko. Wycieczka miała słodkie zakończenie - pani Zięba poczęstowała wszystkie przedszkolaki słodkimi lizakami, które dzieci obiecały zjeść dopiero po obiedzie.