Wizyta lekarza w przedszkolu | 2012-10-30

dodane przez: Katarzyna Korgól

"Szlachetne zdrowie

Nikt się nie dowie,

Jako smakujesz,

Aż się zepsujesz"

Choć słowa te Jan Kochanowski napisał pięć wieków temu, to czytając je dzisiaj, widzimy, ze nie straciły nic na aktualności. Pracując z dziećmi, dobrze wiemy, jak ważna jest profilaktyka w dbaniu o dobrą kondycję zdrowotną. W przedszkolu staramy się nie tylko mówić, ale i propagować zdrowy styl życia. Wiemy, ze jest to temat szczególnie ważny, gdyż zewsząd czyhają na dzieci pokusy w postaci słodyczy, chipsów, fast foodów, ekranów telewizora i komputera, do których mają nieograniczony dostęp.

Przekazując dzieciom treści o tematyce zdrowotnej, często prosimy specjalistów o pomoc. W tym roku na nasze zaproszenie odpowiedział doktor Jarosław Rydzek- lekarz chorób wewnętrznych. Dzieci na spotkaniu z naszym gościem dowiedziały się wiele ważnych rzeczy o zdrowiu. Wspólnie z panem doktorem ustaliły listę produktów szkodliwych dla serca i dowiedziały się dlaczego produkty, które szkodzą sercu są szkodliwe dla całego organizmu. Dowiedziały się także, po co należy sprawdzać ciśnienie krwi, a także ile powinno wynosić prawidłowe ciśnienie. Tę informację miały przekazać w domu rodzicom wraz z broszurą na temat obniżania wysokiego ciśnienia krwi.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze, a dzieci szybko zapamiętywały przekazywane treści, tym bardziej, że za każdą prawidłową odpowiedź nagradzane były przez pana doktora słodkimi witaminkami.

Wstecz