Wizyta lekarza w przedszkolu | 2012-10-30

Nikt się nie dowie,

Jako smakujesz,

Aż się zepsujesz"

Choć słowa te Jan Kochanowski napisał pięć wieków temu, to czytając je dzisiaj, widzimy, ze nie straciły nic na aktualności. Pracując z dziećmi, dobrze wiemy, jak ważna jest profilaktyka w dbaniu o dobrą kondycję zdrowotną. W przedszkolu staramy się nie tylko mówić, ale i propagować zdrowy styl życia. Wiemy, ze jest to temat szczególnie ważny, gdyż zewsząd czyhają na dzieci pokusy w postaci słodyczy, chipsów, fast foodów, ekranów telewizora i komputera, do których mają nieograniczony dostęp.

Przekazując dzieciom treści o tematyce zdrowotnej, często prosimy specjalistów o pomoc. W tym roku na nasze zaproszenie odpowiedział doktor Jarosław Rydzek- lekarz chorób wewnętrznych. Dzieci na spotkaniu z naszym gościem dowiedziały się wiele ważnych rzeczy o zdrowiu. Wspólnie z panem doktorem ustaliły listę produktów szkodliwych dla serca i dowiedziały się dlaczego produkty, które szkodzą sercu są szkodliwe dla całego organizmu. Dowiedziały się także, po co należy sprawdzać ciśnienie krwi, a także ile powinno wynosić prawidłowe ciśnienie. Tę informację miały przekazać w domu rodzicom wraz z broszurą na temat obniżania wysokiego ciśnienia krwi.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze, a dzieci szybko zapamiętywały przekazywane treści, tym bardziej, że za każdą prawidłową odpowiedź nagradzane były przez pana doktora słodkimi witaminkami.