Święto Drzewa | 2012-10-12

Od kilku lat 10 października w Polsce obchodzone jest "Święto Drzewa". Święto to wymyślił w 1872 roku w Stanach Zjednoczonych znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że "inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość".

Wszyscy ponosimy odpowiedzialność za przyszłość Ziemi, tak jak każdy z nas odpowiedzialny jest za własne życie. Sadzenie drzew, czy pielęgnowanie już rosnących, może być okazją do realizacji zbieżnych celów, przebywania ze sobą, wymiany myśli, wiedzy i umiejętności. W naszym przedszkolu świadomość proekologiczna jest wpajana od najmłodszych lat poprzez edukację, zabawę, wspólne dbanie o najbliższe środowisko.  Całą uroczystość z obchodów Święta Drzewa uświetniła nam pani Urszula Góralczyk z Nadleśnictwa Koniecpol. Wygłosiła pogadankę na temat przyrody i dbania o środowisko. Wspólnie z gościem i panią jesienią dzieci zatańczyły i zaśpiewały piosenkę pt "Kolorowa jesień", rozwiązywały zagadki przyrodnicze, malowały drzewo w szacie jesiennej, zimowej, wiosennej i letniej. Złożyły ekologiczne przyrzeczenie, że dołożą wszelkich starań, aby rośliny, drzewa, krzewy rosnące na terenie naszego przedszkola i okolic nie obumierały, a rozkwitały i cieszyły nas wszystkich swoją soczystą zielenią. Pani Urszula podarowała nam sadzonkę sosny, którą zasadziliśmy we wspólnie wybranym miejscu, aby mogła zdrowo rosnąć i być ozdobą naszego placu przedszkolnego. Na koniec spotkania pani Urszula podarowała dzieciom upominki w postaci kolorowanek.