Urodziny Kubusia Puchatka | 2012-11-08

O to, kim jest Kubuś Puchatek nie trzeba chyba pytać nikogo. Ten przesympatyczny miś o bardzo małym rozumku od lat jest ulubieńcem dzieci na całym świecie. Jest to jedna z tych bajek, do których dorośli chętnie wracają i czytają ją swoim dzieciom. Dlatego, gdy przedszkolaki dowiedziay się, ze Puchatek obchodzi swoje urodziny, nie mogły doczekać się już tego dnia. Z tej okazji przyniosły do przedszkola pluszaki z bajki o Kubusiu Puchatku, książeczki z jego przygodami oraz inne przedmioty, na których widniały podobizny Kubusia, Prosiaczka, Kłapouchego, Królika, Sowy, Krzysia, Kangurzycy i Maleństwa. Na urodziny zaprosiliśmy także panie z Biblioteki Miejskiej w Koniecpolu. Jak się okazało, panie Zosia Kaniewska i Halina Gieroń również bardzo lubią Puchatka i jego przyjaciół.

Na początku wszyscy razem udaliśmy się do Stumilowego Lasu, gdzie panie bibliotekarki opowiedziały dzieciom króciutko o tym, skąd w ogóle wziął się Kubuś Puchatek. Przeczytały jedną z jego przygód i w imieniu jubilata poczęstowały dzieci cukierkami. Nie zapomnieliśmy także o życzeniach dla Puchatka.

"Wiwat misiu łakomczuszku,

niech nie burczy Ci już w brzuszku.

My życzenia Ci składamy,

byś był jak najdłużej z nami.

Miodku zawsze miej w dostatku,

żyj nam 100 lat nasz Puchatku!"

Tak brzmiały słowa życzeń, które na ludową melodię do oberka zaśpiewały dzieci.

Następnie panie bibliotekarki zajęły miejsce na krzesłach dla jury i oceniały zmagania dzieci w różnych konkurencjach, m.in. dmuchanie baloników dla Kubusia, łapanie ogonka Kłapouchego, wyjadywanie miodku na czas, układanie obrazka Kubusia z pociętych części, brykanie dla Tygryska. Panie doceniły wszystkich uczestników, wręczając im nagrody- książeczki oraz słodycze. Na koniec, jak to zwykle na urodzinach, był czas na tańce i pląsy. Kubuś Puchatek tańczył razem z nami. Gdy już wszystkie dzieci opadły z sił, chętnie siadły do stolików i kolorowały kolorowanki z bohaterami ze Stumilowego Lasu.

I tak zakończyła się uroczystość na cześć Kubusia Puchatka, jednak nikt nie żegnał się z nim, ponieważ Kubuś i jego przyjaciele towarzyszą nam codziennie- gdy słuchamy kolejnych opowieści lub gdy bawimy się pluszakami, które do złudzenia przypominają naszych bohaterów.