Mikołajki | 2012-12-06

6 grudnia od samego rana wszystkie przedszkolaki nurtowały te same pytania: Czy przyjdzie Mikołaj? O której godzinie przyjdzie? Czy trafi do naszego przedszkola?  Jakie prezenty przyniesie? Pytaniom nie było końca. Bo jak wiadomo wizyta  Św. Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Od rana wypatrywały gościa, nasłuchiwały jego kroków i dźwięku dzwoneczka.

...przyjedź do nas Mikołaju, Mikołaju z workiem jak to niebo, przywieź radość i zabawki dla nas, dla każdego, dla nas, dla każdego... tymi słowami przedszkolaki przywitały św. Mikołaja, który przybył do przedszkola w towarzystwie Śnieżynek. Następnie usiadł na krześle po długiej i męczącej podróży i rozmawiał z dziećmi o listach, które otrzymał od przedszkolaków z Koniecpola. Zapytał panią Dyrektor czy są grzeczne i po zadeklarowanych słowach pani Dyrektor "tak" wszystkie dzieci otrzymały paczki w postaci słodyczy i zabawek. Spotkanie przebiegało w miłej, radosnej atmosferze. Na koniec wizyty dzieci zrobiły pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem i zaprosiły gościa za rok. Mikołaj obiecał wszystkim przedszkolakom, że jesli będą grzeczne, to odwiedzi ich ponownie z ogromną przyjemnością.

W Mikołajki w przedszkolu gościliśmy także pana Iluzjonistę, który zgromadzonych widzów przeniósł we spaniały świat iluzji, humoru i dobrej rozrywki.  Pan Iluzjonista przywitał przedszkolaków, po czym rozpoczął niesamowite czary. Niektóre dzieci miały możliwość asystowania w tym widowisku. Każdy chciał spróbować swojej czarodziejskiej mocy. Wszystkie efekty sztuk magicznych wywoływały uśmiech i zdumienie na twarzach przedszkolaków.