Świąteczny tydzień | 2012-12-17

Święta Bożego Narodzenia to czas, który dzieci lubią szczególnie. Dbając o to, aby nie zaginęły piękne polskie tradycje bożonarodzeniowe, staramy się je kultywować i przekazywać najmłodszym- naszym wychowankom.

Już na poniedziałek 17 grudnia, przed świętami, zaprosiliśmy uzdolnionych muzycznie absolwentów naszego przedszkola, aby zagrali kolędy. Mimo, że młodzi muzycy uczą się lub pracują, znaleźli dla nas wolny czas i chętnie odwiedzili przedszkole, do którego sami kiedyś chodzili. Wspólnie kolędowaliśmy przy akompaniamencie gitary, keyboardu i skrzypiec w wykonaniu Julii Rydzek, Krzysia Burzyńskiego , Mileny i Przemka Idziak. Przedszkolaki nie kryły podziwu dla wykonawców i nagradzały ich gromkimi brawami. Była to również wspaniała okazja, aby spróbować zagrać na wybranym instrumencie.

We wtorek dzieci ze starszych grup wystawiły dla rodziców oraz dla młodszych kolegów i koleżanek z przedszkola „Jasełka regionalne”. Tradycyjne przedstawienie bożonarodzeniowe zostało tym razem wzbogacone o dodatkowe postacie z różnych regionów naszego kraju. Bardzo pomocni w przygotowaniu strojów na jasełka byli rodzice naszych przedszkolaków, którzy w miarę możliwości kompletowali odpowiednie przebrania, za co im serdecznie dziękujemy.

Ostatnim punktem w przybliżaniu dzieciom tradycji była wspólna wigilia. Jak co roku pięknie udekorowane stoły stanęły na sali gimnastycznej, do których zasiadły odświętnie ubrane przedszkolaki, pracownicy przedszkola oraz goście- emerytowani pracownicy przedszkola.

Ponadto w tym przedświątecznym tygodniu dzieci ze swoimi wychowawczyniami ubierały choinki, robiły dekoracje świąteczne, uczyły się nowych pastorałek. Wiedza zdobyta w przedszkolu na pewno przydała się podczas domowych przygotowań do świąt.