Mikołajki | 2010-12-01

Wszyscy wiedzą, ile pracy ma Mikołaj w grudniu. Odwiedzenie wszystkich dzieci z prezentami zajmuje przecież dużo czasu. Dlatego, aby zdążyć, w tym roku Mikołaj do naszego przedszkola przyszedł nieco wcześniej, bo już 1 grudnia. Przed przybyciem Świętego dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Śnieżne opowieści" w wykonaniu grupy artystycznej z Krakowa. Była to pouczająca opowiastka o tym, że należy być grzecznym i nie dokuczać innym. Dzieci, włączone przez aktorów do gry, bardzo aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Po obejrzeniu występu, zachęcone przez zajączka, zaśpiewały piosenkę o Mikołaju, czym wywołały jego obecność. Jak zwykle Święty Mikołaj miał ze sobą wielki wór z prezentami. Wszystkie dzieci zostały obdarowane paczkami, po czy pozowały z Mikołajem do zdjęć. Obiecały, że przez rok będą grzeczne, a Mikołaj zapewnił je, że za rok znów przyjedzie.