Światowy Dzień Pluszowego Misia | 2013-11-25

O tym, że dzieci lubią misie, wiadomo nie od dzisiaj. Na tej wiedzy od lat bazują najpoczytniejsi autorzy książeczek dla dzieci, m.in. A. A. Milne, Cz. Janczarski, stwarzając niezapomniane postacie Kubusia Puchatka i Misia Uszatka.

Dzieci bardzo lubią święto misia, ponieważ jest to dzień, kiedy mogą przynieść do przedszkola swojego ulubionego pluszaka i pochwalić się nim przed innymi dziećmi. Podekscytowane dzieci od rana nie mogły doczekać się uroczystości. W tym roku święto misia uświetniły swoją obecnością panie bibliotekarki współpracujące z naszym przedszkolem- pani Zofia Kaniewska i pani Halina Gieroń. Przybliżyły one dzieciom postacie misiów, które są bohaterami książeczek dla dzieci- wspomnianego już Kubusia Puchatka, Misia Uszatka oraz Misia Paddingtona. Dzieci z uwagą wysłuchały przygotowane przez panie bibliotekarki fragmenty książek. Brały również udział w różnych "misiowych" konkurencjach: łowienie rybek z rzeki łapką niedźwiedzia, zbieranie wykałaczek w rękawicy kuchennej, przyciąganie garnuszka z miodkiem uwiązanego na sznurku. Odtańczyły także taniec niedźwiedzi, rysowały w grupach portret misia. Czas zabawy szybko dobiegł końca. Misie towarzyszyły dzieciom także w salach- podczas zabaw, rysowania, zjadania posiłków. Zwieńczeniem tego pełnego wrażeń dnia był podwieczorek- ciasteczkowy miś.