Przedświąteczny czas... | 2013-12-19

Grudzień to czas radosnych oczekiwań. Zaraz po otrzymaniu prezentów od Świętego Mikołaja wszyscy myślą już o przygotowaniach do świąt. Aby umilić i uatrakcyjnić ten przedświąteczny okres, a jednocześnie przybliżyć dzieciom tematykę Świąt Bożego Narodzenia, jak co roku przygotowaliśmy dla rodziców oraz dla młodszych kolegów i koleżanek z przedszkola Jasełka. Przedstawienie o narodzeniu Jezusa zostało wystawione 17 grudnia. W tym roku Jasełka miały charakter tradycyjny. Najmłodsze dzieci mogły się dowiedzieć, dlaczego Jezus urodził się w stajence, kto go odwiedził, aby złożyć mu pokłon. Dla dorosłych był to czas na reflesję, chwilę wzruszeń, ponieważ dzieci świetnie odegrały swoje role. Rodzice w nagrodę za trud włożony w przygotowanie i za pięknie zagrane przedstawienie przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek. Była to również okazja do wspólnego spędzenia czasu.

Kolejnym wydarzeniem, które dzieci bardzo lubią w predszkolu była wspólna wigilia. Wszyscy, odświętnie ubrani na tę okazję, dzieliliśmy się opłatkiem, jedliśmy tradycyjne wigilijne dania, a na koniec śpiewaliśmy znane wszystkim kolędy i pastorałki. Był to również czas, aby wręczyć nagrody dla dzieci, które wzięły udział w konkursie plastycznym pt. "Ozdoba na choinkę". Konkurs przeznaczony był dla dzieci z przedszkola i ich rodziców. Prace, które zostały wykonane, przerosły nasze oczekiwania. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością. Niemal każda ozdoba była inna, niepowtarzalna. Żadna praca nie była byle jaka. Każda była dopracowana i estetyczne wykonana. Dlatego wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. Spośród tych prac jury wyróżniło pięć ozdób, przyznając im czołowe miejsca. Ich wykonawcami byli:

Magdalena Antoń- I miejsce

Karina Celebańska oraz Lena Brych- II miejsce

Kacper i Filip Druciarz oraz Alicja Złotnicka- III miejsce

Prace konkursowe ozdabiają naszą przedszkolną choinkę. Wszystkich, którzy nie mają możliwości zobaczyć ich na żywo, zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć. Znajdują się tam również zdjęcia z Jasełek oraz z Wigilii.