Wszystkie wydarzenia

Wigilia | 2010-12-21

dodane przez: Katarzyna Korgól

W tym roku Wigilia w przedszkolu odbyła się 21 grudnia. Dzieci, nauczyciele i wszyscy pracownicy przedszkola przyszli odświętnie ubrani i zasiedli do wspólnego stołu. Na początku uroczystości dzieci z grupy II Średniaków i IV Starszaków przebrani za kolędników przedstawiły krótką inscenizację pt. "Kolędnicy rozbójnicy". Po obejrzeniu występu wszyscy zgromadzeni przy stole wigilijnym wysłuchali Ewangelii odczytanej przez siostrę Danutę. Z kolei pani dyrektor złożyła wszystkim najlepsze życzenia, po czym każdy mógł połamać się opłatkiem i indywidualnie złożyć sobie nawzajem życzenia. Po kolacji wigilijnej, chętne dzieci wzięły udział w konkursie "Śpiewamy kolędy". Na koniec wszystkie dzieci dostały prezenty: dziewczynki akcesoria do kuchni, a chłopcy łódki.

pokaż...

Mikołajki | 2010-12-01

dodane przez: Katarzyna Korgól

Wszyscy wiedzą, ile pracy ma Mikołaj w grudniu. Odwiedzenie wszystkich dzieci z prezentami zajmuje przecież dużo czasu. Dlatego, aby zdążyć, w tym roku Mikołaj do naszego przedszkola przyszedł nieco wcześniej, bo już 1 grudnia. Przed przybyciem Świętego dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Śnieżne opowieści" w wykonaniu grupy artystycznej z Krakowa. Była to pouczająca opowiastka o tym, że należy być grzecznym i nie dokuczać innym. Dzieci, włączone przez aktorów do gry, bardzo aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Po obejrzeniu występu, zachęcone przez zajączka, zaśpiewały piosenkę o Mikołaju, czym wywołały jego obecność. Jak zwykle Święty Mikołaj miał ze sobą wielki wór z prezentami. Wszystkie dzieci zostały obdarowane paczkami, po czy pozowały z Mikołajem do zdjęć. Obiecały, że przez rok będą grzeczne, a Mikołaj zapewnił je, że za rok znów przyjedzie.

pokaż...

Andrzejki | 2010-11-30

dodane przez: Katarzyna Korgól

"Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze." Zgodnie z tradycją, ostatniego listopada odbyły się w przedszkolu Andrzejki. Wszystkie dzieci chciały poznać, co czeka je w przyszłości: kim będą, jakie imię będzie nosić ich najlepszy kolega, czy koleżanka, jaki zawód będą wykonywać. Wróżby przeplatane były wesołą muzyką i tańcami. Na koniec odbyło się słodkie losowanie: każdy wybierałlizaka z wróżbą- pouczeniem, np. "Nie siedź długo przed telewizorem", "Sprzątaj zabawki po skończonej zabawie".

pokaż...

Wycieczka do zakładu krawieckiego | 2010-11-19

dodane przez: Katarzyna Korgól

Jesienią, 19 listopada, udaliśmy się autokarem do zakładu krawieckiego "Barbara Styl" w Koniecpolu. Dzięki życzliwości pani Barbary Zięby dzieci miały okazję obejrzeć i dowiedzieć się, jak powstają stroje, które gotowe już, można kupić w sklepach. Najpierw poznały pracę krojczego - dzieci oglądały różne formy, z których powstają ubrania. W kolejnym pomieszczeniu przedszkolaki zobaczyły mnóstwo maszyn do szycia, przy których krawcowe szyły skrojone wcześniej formy. Na końcu pani zaprowadziła wszystkich do pomieszczenia, gdzie prasuje się ubrania. Dzieci zobaczyły tam specjalną deskę do prasowania oraz żelazko. Wycieczka miała słodkie zakończenie - pani Zięba poczęstowała wszystkie przedszkolaki słodkimi lizakami, które dzieci obiecały zjeść dopiero po obiedzie.

pokaż...