Wszystkie wydarzenia

Wycieczka do lecznicy zwierząt | 2010-10-29

dodane przez: Katarzyna Korgól

29 października wyruszyliśmy do "Lecznicy zwierząt", aby dowiedzieć się, jak prawidłowo opiekować się zwierzętami. Na miejscu dzieci poznały, na czym polega praca weterynarza. Panowie: Roman Hyla i Lech Dudek pokazali dzieciom swoje gabinety, i ich wyposażenie, miejsce, gdzie bada się zwierzęta, dokonuje różnych zabiegów. Ponadto opowiedzieli w jaki sposób opiekować się zwierzętami domowymi, a także, jak zachować się wobec nieznanych zwierząt. Dzieci, które maja w domu zwierzęta, zadawały pytania związane ze stanem ich zdrowia. W podziękowaniu za odwiedziny pan Hyla poczęstował wszystkich cukierkami.

pokaż...

Pasowanie na przedszkolaka | 2010-10-26

dodane przez: Katarzyna Korgól

Jak co roku w przedszkolu odbyła się uroczystość "Pasowania na przedszkolaka". 26 października dzieci zaprezentowały przygotowane wcześniej programy artystyczne. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie przedszkolaka. Dzieci, które po raz pierwszy w tym roku przyszły do przedszkola, były pasowane przez panią dyrektor wielkim ołówkiem oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wszystkie dzieci w nagrodę za piękny występ otrzymały zabawki- aparaty fotograficzne.

pokaż...

Spotkanie z policjantem i strażnikiem miejskim | 2010-09-29

dodane przez: Katarzyna Korgól

Wszyscy wiedzą, jak ważne jest propagowanie wśród dzieci zasad bezpieczeństwa. Przy okazji omawiania tematyki związanej z bezpieczeństwem na drodze nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Komisariatu Policji i Straży Miejskiej w Koniecpolu. Omówili oni zasady uczestnictwa dzieci w ruchu drogowym, unikania kontaktów z nieznajomymi i z obcymi zwierzętami. Dzieci poznały także różnice między pracą policjanta, a pracą strażnika miejskiego. Na koniec chętni mogli przymierzyć czapkę funkcjonariusza.

pokaż...

Sprzątanie Świata | 2010-09-17

dodane przez: Katarzyna Korgól

17 września 2010 roku Przedszkole nr 1 w Koniecpolu po raz kolejny przystąpiło do Akcji Sprzątania Świata. Propagując wśród dzieci życie w środowisku wolnym od śmieci, nauczycielki przeprowadziły z dziećmi rozmowy na temat dbania o czystość wokół siebie. Następnie wychowawczynie wraz z przedszkolakami, zaopatrzone w worki i rękawiczki jednorazowe, wyszły na dwór pozbierać śmieci w okolicy przedszkola. Okazało się, że, niestety, nie wszyscy mieszkańcy Koniecpola przestrzegają zasady wyrzucania odpadów do kosza. Dzieci chętnie posprzatały papierki, puszki, butelki. Na koniec obiecały, że śmieci będą zawsze wyrzucać do kosza.

pokaż...