Wszystkie wydarzenia

Wigilia | 2011-12-21

dodane przez: Monika Gieroń

Mimo, że za oknem biały puch okrył drzewa, a dziadek mróz pomalował szyby, to w naszym przedszkolu 21 grudnia było szczególnie ciepło, radośnie i przytulnie. Bo oto nadszedł długo oczekiwany dzień Wigilii. W naszym przedszkolu Wigilia, stała się już tradycją. Jak co roku dzieci, personel, nauczyciele i zaproszeni goście spotkali się przy odświętnie nakrytym stole. Pani dyrektor powitała zaproszonych gości i skierowała do dzieci kilka słów na temat Świąt Bożego Narodzenia. Dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Radosnych Świąt. Tradycją stało się zadość, że po życzeniach wszyscy wspólnie zasiedli do stołów, na których nie brakowało świątecznych potraw i słodkości. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania. Miłym akcentem było wręczenie, pracownikom przedszkola upominków w postaci ręcznie wykonanych bombek. Wierzymy, że wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego.

pokaż...

Grudniowe zajęcia otwarte | 2011-12-13

dodane przez: Katarzyna Korgól

Zajęcia otwarte dla rodziców prowadzone są w naszym przedszkolu co miesiąc. Jednak te grudniowe  zawsze mają szczególny, uroczysty charakter.     W tym roku dzieci ze starszych grup przygotowały dla swoich rodziców przedstawienie bożonarodzeniowe pt. "Poszukiwanie pierwszej gwiazdki'. W wyniku błędnie usłyszanej plotki dzieci martwią się, że w tym roku nie będzie świąt, ponieważ nie bedzie pierwszej gwiazki. Po krótkiej naradzie wyruszają na jej poszukiwania. Po drodze spotykają postacie z bajek: Dziewczynkę z zapałkami, Jasia i Małgosię oraz Sierotkę Marysię. Wszystkim napotkanym postaciom bezwiednie pomagają. Ich wędrówce przyglądają się anioły. Na koniec docierają do szopki betlejemskiej, gdzie Maryja z Józefem doceniaja ich dobre serduszka. Na koniec do szopki dociera także Pinokio, który zmienia się w grzecznego chłopca.   

 Grupa średniaków natomiast w krótkim przedstawieniu pokazała  wizytę różnych zwierząt w Betlejem.                                                                               Po przedstawieniach mali aktorzy wraz z rodzicami wspólnie kolędowali przy słodkim poczęstunku.                                                  

pokaż...

Wizyta Świętego Mikołaja | 2011-12-07

dodane przez: Monika Gieroń

... Ho Ho Ho ! Dzień Świętego Mikołaja jest dniem pełnym radości dla wszystkich dzieci, które niecierpliwie czekają na niego z bijącym sercem i wypiekami na policzkach. Jest to dzień w którym spełniają sie marzenia. I właśnie w ten dzień do przedszkola przybył bardzo miły gość-Święty Mikołaj. Przedszkolaki już od samego rana nasłuchiwały, czy nie słychać dzwonka Św. Mikołaja. Na jego wizytę dzieci czekały cały rok. W tym dniu uśmiechu na twarzach dzieci, a także rodziców i nauczycieli nie brakowało. To dzięki spotkaniu z Mikołajem, wspólnej z nim zabawie wizyta minęła w bardzo miłej atmosferze. Kluczowym momentem było rozdawanie prezentów co zostało uwieńczone na indywidualnych zdjęciach. Niestety wszystko co dobre szybko sie kończy i Mikołaj nie mógł dłużej z nami zostać ponieważ tego dnia czekało na niego jeszcze dużo pracy. Ho Ho Ho...

pokaż...

Andrzejki 2011 | 2011-11-30

dodane przez: Katarzyna Korgól

Kolejne Andrzejki w naszym przedszkolu przeszły do historii. Czarownice, które wróżyły dzieciom, wróciły do swojej chatki na Łysej Górze. Teraz pozostaje nam czekać, czy wiedźmy nie oszukały nas- zobaczymy, czy wróżby, które nam przepowiedziały, spełnią się. W końcu z czarownicami nigdy nic nie wiadomo... Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia. 

pokaż...