Wszystkie wydarzenia

Wyniki konkursu "Mamo, tato, zróbmy misia!" | 2011-11-25

dodane przez: Katarzyna Korgól

Rozstrzygnięty został konkurs zorganizowany w naszym przedszkolu z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

I miejsce: Antoni Gieroń oraz Sebastian i Maciej Leśniak

II miejsce: Wiktoria Suliga oraz Miłosz Wichrowski

III miejsce: Bartosz Adamowicz oraz Wiktor Cegieła

IV miejsce: Magdalena Antoń oraz Maja i Marcel Jelonek

Efekty prac dzieci i ich rodzin przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Każdy miś przykuwał uwagę oglądających czymś innym i każdy wywoływał uśmiech na ich twarzach. Jury oceniające prace miało nielada wyzwanie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplom i nagrody.

Wszystkich, którzy chcieliby obejrzeć prace konkursowe, zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koniecpolu przy ulicy Zamkowej w Koniecpolu. Wystawę misiów będzie można podziwiać do Świąt Bożego Narodzenia.

pokaż...

Pasowanie na przedszkolaka | 2011-10-19

dodane przez: Monika Gieroń

Dzień 19 pażdziernika będzie niezapomnianym dniem w życiu przedszkolaków. W obecności koleżanek i kolegów, nauczycieli oraz rodziców przedszkolaki zostali przyjęci w poczet przedszkolaków. Dzieci w odświętnych strojach, zaprezentowały program artystyczny. Maluchy, średniaki i starszaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki, improwizowały treści, tańczyły. Uwieńczeniem imprezy był Akt Pasowania, przez panią dyrektor. Dzieci, które po raz pierwszy w tym roku przyszły do przedszkola, były oficjalnie pasowane na przedszkolaków za pomocą "magicznego niebieskiego ołówka pani dyrektor", następnie otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Ten pierwszy, tak ważny występ, był dla najmłodszych wielkim przeżyciem, a dla rodziców, którzy towarzyszyli swoim pociechom, powodem do wzruszeń i dumy.

Dziś jest nasze pasowanie

Są tu nasze drogie Panie

Już od dzisiaj przyżekamy

Że przedszkole pokochamy

Co dzień bawić się będziemy

I jedzonko ładnie zjemy

I uśmiechem przywitamy

Przychodzące po nas mamy.

pokaż...

Święto Drzewa | 2011-10-13

dodane przez: Katarzyna Korgól

W tym roku po raz pierwszy przyłączyliśmy się do programu edukacji ekologicznej Klubu Gaja pod tytułem "Święto Drzewa". Mimo, że po raz pierwszy przystąpiliśmy do tego programu, jednak czynności wykonywane przy okazji tego święta, przekazywane dzieciom treści i hasła są kontynuacją tego, co robimy od lat. Wszak co roku sadzimy drzewa lub krzewy, tłumaczymy dlaczego jest to tak ważne zarówno dla środowiska, jak i dla nas samych. Przystępując do programu "Święto Drzewa", jak zwykle mogliśmy liczyć na pomoc Nadleśnictwa Koniecpol. Całą uroczystość uświetnił swoją osobą leśnik p. Adam Kazek. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o drzewach, dowiedziały się kilku ciekawostek na ich temach. Później usłyszały, jakie prośby mogą mieć drzewa do ludzi. Następnie każda grupa ubrała swoje drzewo zgodnie z wylosowaną porą roku. Po tych czynnościach wszyscy zatańczyli z Panią Jesienią. Na koniec dzieci wyszły zasadzić młode drzewka na placu przedszkolnym. Mali pomocnicy chętnie wykonywali prace przydzielone przez pana leśnika. W nagrodę dzieci otrzymały grę planszową "Wszędobyl leśny" oraz odznaczenia "Lasy dla ludzi".

Miejmy nadzieję, że w myśl przysłowia "Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci", treści ekologiczne przekazywane dzieciom w przedszkolu zostaną wykorzystane w ich dorosłym życiu, dzięki czemu będziemy żyć w zdrowszym świecie.            

pokaż...

Wizyta pana Policjanta w przedszkolu. | 2011-09-29

dodane przez: Monika Gieroń

" I maluchy i starszaki to bezpieczne przedszkolaki "

Zaczął się kolejny rok szkolny, związku o bezpieczeństwo przedszkolaków zaproszony został do przedszkola pan Policjant  z komisariatu Policji w Koniecpolu. Przedszkolaki z uwagą słuchali rad, porad, zakazów, nakazów dotyczących zasad uczestnictwa dzieci w ruchu drogowym, unikania kontaktów z nieznajomymi i obcymi zwierzętami, jak reagować na zagrożenia codziennego życia w domu i na podwórku. Po rozmowie pan Policjant chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci. Przedszkolaki zostały także zapoznane z dokładnym wyglądem zewnętrznym i wewnętrznym samochodu policyjnego, mogły zasiąść na miejscu kierowcy, pasażera a także przestępcy. Na koniec zostały wykonane zdjęcia pamiątkowe z panem Policjantem. "Im więcej wiem, czuje się bezpieczniej..."

pokaż...