Wszystkie wydarzenia

Sprzątanie Świata | 2011-09-16

dodane przez: Katarzyna Korgól

W tym roku, wzorem lat ubiegłych, wzięliśmy udział w akcji "Sprzątanie Świata".

Starsze grupy przedszkolne wraz z pierwszoklasistami z Zespołu Szkół im. Hetmana Stanisława Koniecpolskiego w Koniecpolu pod opieką wychowawczyni- pani Małgorzaty Jarneckiej zbierały śmieci w okolicy przedszkola. Dzieci zaopatrzone w rękawiczki jednorazowe chętnie zbierały papierki, butelki i inne odpady, które zamiast w koszu, znajdowały się na ulicy. Była to również okazja do zajęć z zakresu edukacji ekologicznej. Dzieci doskonale wiedziały, gdzie wyrzuca się śmieci, co dzieje się z nimi później; znały także zasadę segregowania odpadów. Wszystkie dzieci obiecały, że zawsze będą wyrzucały śmieci do kosza.

Na zakończenie wszyscy zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.

Obyśmy za rok nie mieli powodu do zbierania śmieci z ulic naszego miasta!

pokaż...

Pożegnanie sześciolatków | 2011-06-22

dodane przez: Katarzyna Korgól

22 czerwca o godz. 16.oo odbyła się uroczystość pożegnania starszaków. Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami przygotowały piękny program artystyczny, na który złożyły się okolicznościowe wiersze i piosenki. Dzieci zatańczyły również polkę. Po części artystycznej przyszedł czas na słodki poczęstunek i zabawy przy muzyce.

Wszystkie dzieci z podekscytowaniem mówiły o pójściu do szkoły. Życzymy Wam powodzenia w pierwszej klasie! Będziemy za Wami tęsknić!

pokaż...

Wizyta strażaków | 2011-06-14

dodane przez: Katarzyna Korgól

14 czerwca z pomocą strażaków z II Ochotniczej Straży Pożarnej w Koniecpolu przeprowadziliśmy ćwiczenia ewakuacyjne w przedszkolu. Dzieci przypomniały sobie jak należy się zachować w razie zagrożenia. Strażacy zaprezentowali kolejno czynności wykonywane w razie gaszenia pożaru. Dla dzieci , jak zwykle, największą atrakcją było obejrzenie wozu strażackiego z bliska, wejście do niego oraz przymierzenie elementów stroju stażaka.

pokaż...

Festyn Rodzinny | 2011-06-03

dodane przez: Katarzyna Korgól

Po raz kolejny nasze przedszkole zorganizowało dla wszystkich mieszkańców Koniecpola festyn. W tym roku miał on miejsce 3 czerwca, a hasłem przewodnim było: piraci. Stąd nazwa imprezy: Piracki Piknik Rodzinny. Całość poprowadzili dwaj piraci, którzy zadbali o oprawę muzyczną i nietypowe konkurencje, np. wyścigi na nartach wielosobowych, poszukiwanie skarbu, łowienie ryb na czas. Poza tym, podobnie jak rok temu, można było skorzystać ze stoisk gastronomicznych, wziąć udział w loterii fantowej, przejechać się bryczką, kupić książki, poskakać na zamku dmuchanym czy trampolinie. Za zgodą rodziców dzieci mogłysobie zrobić tatuaż z henny.

Pogoda dopisała, a czas tego piątkowego popołudnia upłynął wszystkim bardzo szybko na wspaniałej zabawie.

pokaż...