Wszystkie wydarzenia

Świąteczny tydzień | 2012-12-17

dodane przez: Katarzyna Korgól

Święta Bożego Narodzenia to czas, który dzieci lubią szczególnie. Dbając o to, aby nie zaginęły piękne polskie tradycje bożonarodzeniowe, staramy się je kultywować i przekazywać najmłodszym- naszym wychowankom.

Już na poniedziałek 17 grudnia, przed świętami, zaprosiliśmy uzdolnionych muzycznie absolwentów naszego przedszkola, aby zagrali kolędy. Mimo, że młodzi muzycy uczą się lub pracują, znaleźli dla nas wolny czas i chętnie odwiedzili przedszkole, do którego sami kiedyś chodzili. Wspólnie kolędowaliśmy przy akompaniamencie gitary, keyboardu i skrzypiec w wykonaniu Julii Rydzek, Krzysia Burzyńskiego , Mileny i Przemka Idziak. Przedszkolaki nie kryły podziwu dla wykonawców i nagradzały ich gromkimi brawami. Była to również wspaniała okazja, aby spróbować zagrać na wybranym instrumencie.

We wtorek dzieci ze starszych grup wystawiły dla rodziców oraz dla młodszych kolegów i koleżanek z przedszkola „Jasełka regionalne”. Tradycyjne przedstawienie bożonarodzeniowe zostało tym razem wzbogacone o dodatkowe postacie z różnych regionów naszego kraju. Bardzo pomocni w przygotowaniu strojów na jasełka byli rodzice naszych przedszkolaków, którzy w miarę możliwości kompletowali odpowiednie przebrania, za co im serdecznie dziękujemy.

Ostatnim punktem w przybliżaniu dzieciom tradycji była wspólna wigilia. Jak co roku pięknie udekorowane stoły stanęły na sali gimnastycznej, do których zasiadły odświętnie ubrane przedszkolaki, pracownicy przedszkola oraz goście- emerytowani pracownicy przedszkola.

Ponadto w tym przedświątecznym tygodniu dzieci ze swoimi wychowawczyniami ubierały choinki, robiły dekoracje świąteczne, uczyły się nowych pastorałek. Wiedza zdobyta w przedszkolu na pewno przydała się podczas domowych przygotowań do świąt.

pokaż...

Mikołajki | 2012-12-06

dodane przez: Monika Gieroń

6 grudnia od samego rana wszystkie przedszkolaki nurtowały te same pytania: Czy przyjdzie Mikołaj? O której godzinie przyjdzie? Czy trafi do naszego przedszkola?  Jakie prezenty przyniesie? Pytaniom nie było końca. Bo jak wiadomo wizyta  Św. Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Od rana wypatrywały gościa, nasłuchiwały jego kroków i dźwięku dzwoneczka.

 ...przyjedź do nas Mikołaju, Mikołaju z workiem jak to niebo, przywieź radość i zabawki dla nas, dla każdego, dla nas, dla każdego... tymi słowami przedszkolaki przywitały św. Mikołaja, który przybył do przedszkola w towarzystwie Śnieżynek. Następnie usiadł na krześle po długiej i męczącej podróży i rozmawiał z dziećmi o listach, które otrzymał od przedszkolaków z Koniecpola. Zapytał panią Dyrektor czy są grzeczne i po zadeklarowanych słowach pani Dyrektor "tak" wszystkie dzieci otrzymały paczki w postaci słodyczy i zabawek. Spotkanie przebiegało w miłej, radosnej atmosferze. Na koniec wizyty dzieci zrobiły pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem i zaprosiły gościa za rok. Mikołaj obiecał wszystkim przedszkolakom, że jesli będą grzeczne, to odwiedzi ich ponownie z ogromną przyjemnością.   

W Mikołajki w przedszkolu gościliśmy także pana Iluzjonistę, który zgromadzonych widzów przeniósł we spaniały świat iluzji, humoru i dobrej rozrywki.  Pan Iluzjonista przywitał przedszkolaków, po czym rozpoczął niesamowite czary. Niektóre dzieci miały możliwość asystowania w tym widowisku. Każdy chciał spróbować swojej czarodziejskiej mocy. Wszystkie efekty sztuk magicznych wywoływały uśmiech i zdumienie na twarzach przedszkolaków.

pokaż...

Andrzejki | 2012-11-30

dodane przez: Monika Gieroń

W zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się dzieci 30 listopada w wigilię św. Andrzeja. Na uroczystości pojawiły się "Trzy andrzejkowe wróżki", które wypowiadając magiczne słowa "Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary!" czarowały prezenty dla dzieci z magicznego pudełka. Podekscytowane dzieci z radością poznawały andrzejkowe tradycje. Różnymi sposobami odkrywały tajemnice losu.  Za pomocą szczęśliwych liczb z kostki, wędrujących butów, serduszek z imionami, czarodziejskich czapeczek, kreceniu butelki... Poznawały swoją przyszłość min. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dzieciecego. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim dzieciom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

pokaż...

Urodziny Kubusia Puchatka | 2012-11-08

dodane przez: Katarzyna Korgól

O to, kim jest Kubuś Puchatek nie trzeba chyba pytać nikogo. Ten przesympatyczny miś o bardzo małym rozumku od lat jest ulubieńcem dzieci na całym świecie. Jest to jedna z tych bajek, do których dorośli chętnie wracają i czytają ją swoim dzieciom. Dlatego, gdy przedszkolaki dowiedziay się, ze Puchatek obchodzi swoje urodziny, nie mogły doczekać się już tego dnia. Z tej okazji przyniosły do przedszkola pluszaki z bajki o Kubusiu Puchatku, książeczki z jego przygodami oraz inne przedmioty, na których widniały podobizny Kubusia, Prosiaczka, Kłapouchego, Królika, Sowy, Krzysia, Kangurzycy i Maleństwa. Na urodziny zaprosiliśmy także panie z Biblioteki Miejskiej w Koniecpolu. Jak się okazało, panie Zosia Kaniewska i Halina Gieroń również bardzo lubią Puchatka i jego przyjaciół.

Na początku wszyscy razem udaliśmy się do Stumilowego Lasu, gdzie panie bibliotekarki opowiedziały dzieciom króciutko o tym, skąd w ogóle wziął się Kubuś Puchatek. Przeczytały jedną z jego przygód i w imieniu jubilata poczęstowały dzieci cukierkami. Nie zapomnieliśmy także o życzeniach dla Puchatka.

"Wiwat misiu łakomczuszku,

niech nie burczy Ci już w brzuszku.

My życzenia Ci składamy,

byś był jak najdłużej z nami.

Miodku zawsze miej w dostatku,

żyj nam 100 lat nasz Puchatku!"

Tak brzmiały słowa życzeń, które na ludową melodię do oberka zaśpiewały dzieci.

Następnie panie bibliotekarki zajęły miejsce na krzesłach dla jury i oceniały zmagania dzieci w różnych konkurencjach, m.in. dmuchanie baloników dla Kubusia, łapanie ogonka Kłapouchego, wyjadywanie miodku na czas, układanie obrazka Kubusia z pociętych części, brykanie dla Tygryska. Panie doceniły wszystkich uczestników, wręczając im nagrody- książeczki oraz słodycze. Na koniec, jak to zwykle na urodzinach, był czas na tańce i pląsy. Kubuś Puchatek tańczył razem z nami. Gdy już wszystkie dzieci opadły z sił, chętnie siadły do stolików i kolorowały kolorowanki z bohaterami ze Stumilowego Lasu.

I tak zakończyła się uroczystość na cześć Kubusia Puchatka, jednak nikt nie żegnał się z nim, ponieważ Kubuś i jego przyjaciele towarzyszą nam codziennie- gdy słuchamy kolejnych opowieści lub gdy bawimy się pluszakami, które do złudzenia przypominają naszych bohaterów.

pokaż...