Wszystkie wydarzenia

Spotkanie z dziećmi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Bogumiłku | 2012-06-06

dodane przez: Katarzyna Korgól

6 czerwca po raz kolejny spotkaliśmy się z naszymi przyjaciółmi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Bogumiłku. Tym razem spotkanie odbyło się w naszej placówce. Na początku nasi goście zaprezentowali się w dwóch przedstawieniach opartych na utworach ich szkolnego patrona- Jana Brzechwy. Przy "Pchle Szachrajce" i "Pali się!"  śmiały się i przedszkolaki, i ich wychowawczynie. Długie brawa świadczyły o tym, jak bardzo podobała się gra aktorska i pomysłowa aranżacja tych przedstawień.

Ciąg dalszy naszego spotkania przebiegł w bardzo miłej atmosferze: dzieci wspólnie malowały fabrami na plastikowych podkładkach, rysowały kredą i kredkami. Każdy wybrał sobie taką technikę, jaką chciał. Był to również czas na lepsze zapoznanie się ze sobą. W końcu, gdy wyszliśmy na dwór, każdy już znał imiona naszych gości. W ogrodzie przedszkolnym bawiliśmy się wspólnie z użyciem chusty animacyjnej, graliśmy w piłkę, dzieci huśtały się na huśtawkach i zjeżdżały ze zjeżdżalni. Czas upłynął nam wszystkim bardzo szybko. Obiecaliśmy sobie nawzajem kolejne sptkanie już w nowym roku szkolnym.   

pokaż...

Dzień Dziecka | 2012-06-01

dodane przez: Katarzyna Korgól

Dzień Dziecka w tym roku w naszym przedszkolu trwał nie jeden, a dwa dni. 1 czerwca nasze przedszkole odwiedziła pani Danuta Zawadzka- wielka miłośniczka naszego miasta i zarazem członkini Towarzystwa Przyjaciół Koniecpola. Dzieci jak zaczarowane słuchały opowieści pani Danusi, która z wielkim entuzjazmem opowiadała o początkach naszego miasta, o tym, jak dawniej ludzie żyli i czym się zajmowali. Dzieci miały okazję obejrzeć zdjęcia Koniecpola z czasów młodości ich babć i prababć. Przy okazji była to świetna zabawa w zgadywanie pt. "Jakie miejsce przedstawia to zdjęcie?". Przedszkolaki również zaprezentowały się naszemu gościowi w krótkim programie artystycznym. Pani Danusia na pamiątkę pobytu w naszym przedszkolu otrzymała drobny upominek, a sama poczęstowała wszystkich  cukierkami.

Kolejny dzień świętowania dzieci rozpoczęły po weekendzie.Wtedy to z samego rana wyruszyliśmy autokarem na wycieczkę do "Magicznej Krainy" w Częstochowie. Czy dzieciom się podobało? Uśmiechy na ich twarzach, mimo zmęczenia, świadczły o tym, że zabawa była udana. A w przedszkolu na zakończenie dnia czekały jeszcze lody i kubeczki porcelanowe w kształcie zwierząt. Podobno niektóre dzieci odliczają już czas do następnego Dna Dziecka...

pokaż...

Dzień Mamy i Taty | 2012-05-25

dodane przez: Monika Gieroń

Aby podziękować swoim rodzicom za ich trud i poświęcenie 25 maja przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców na uroczystość z okazji ich święta. Pani dyrektor przywitała przybyłych gości i złożyła najserdeczniejsze życzenia. Rodzice mogli podziwiać swoje pociechy w przygotowanej specjalnie na to święto inscenizacji pt. "Bajkowe życzenia dla Mamy i Taty", a także piękny układ taneczny-taniec hiszpański. Przedszkolaki dumnie recytowały swoje role i pięknie śpiewały piosenki dla swoich rodziców, dostarczając im wiele radości i wzruszenia. Barwna choreografia została nagrodzona gromkimi brawami. Po części oficjalnej każde dziecko wręczyło swoim rodzicom prezenty. Na koniec pani dyrektor zaprosiła wszystkich gości na poczęstunek. W trakcie uroczystości rodzice wraz ze swoimi pociechami brali udział w zorganizowanej loterii fantowej.

pokaż...

Wyniki konkursu "Moje miasto" | 2012-05-24

dodane przez: Monika Gieroń

Rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny "Moje miasto" zorganizowany w naszym przedszkolu.

I miejsce: Sebastian i Maciej Leśniak

II miejsce: Bartosz Skalec

III miejsce: Magdalena Antoń

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplom i nagrody.

Antoś Korgól, Alicja Złotnicka, Antosia Witczyk, Maksymilian Czerwiński, Dawid Nowak, Paulina Lubczyńka, Karina Klimas, Jakub Walkowicz.

Wszystkie zdjęcia przedstawiały piękny krajobraz i ciekawe zakątki naszego miasta. Jury oceniając prace miało nielada wyzwanie. Wszystkim dzieciom i rodzicom dziękujemy za udział w konkursie.

 

pokaż...