Wszystkie wydarzenia

Karnawał | 2012-01-27

dodane przez: Monika Gieroń

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. 27 stycznia nasze przedszkole odwiedziły same magiczne i bajkowe postacie, które uczestniczyły w niezwykłym balu karnawałowym. Rodzice zadbali o przepiękne stroje dla dzieci. Na balu tańczyły więc królewny i księżniczki, Batmany i Spaidermany, policjanci, biedronki i żabki, a nad wszystkim czuwały delikatne wróżki, czarodziejki i inne tajemnicze postacie znane z baśni i bajek. Sala pięknie ozdobiona w kolorowe balony, maski i serpentyny wprowadziła dzieci we wspaniały nastrój bajkowej scenerii. Wspólne zabawy i tańce przy wesołych dźwiękach muzyki we wspaniałym towarzystwie na długo pozostaną w pamięci dzieci i nauczycieli. Uwieńczeniem balu była wizyta Cyrku "Szok", który wesoło bawił nas prezentując: żonglerkę, akrobacje, magię, iluzje, tresurę zwierząt.   

pokaż...

Dzień Babci i Dziadka | 2012-01-23

dodane przez: Katarzyna Korgól

Drogie Babcie i Wspaniali Dziadkowie naszych wychowanków, dziękujemy Wam serdecznie za tak liczne przybycie na uroczystość zorganizowaną na Waszą cześć. Wychodząc naprzeciwko Waszym oczekiwaniom postaraliśmy się, aby oglądanie występu Waszych wnucząt odyło się w komfortowych warunkach. Dlatego w tym roku za zgodą Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol imprezę zorganizowaliśmy w przestronnej sali Pałacu Potockich. Dzieci, choć stremowane ogromną i obcą salą, stanęły na wysokości zadania i, sądząc po oklaskach i reakcjach widzów, zaprezentowały udany występ.

Pragniemy podziękować także zespołowi ludowemu z Rudnik za uświetnienie imprezy swoim występem. Była to jedna z nielicznych okazji, aby obejrzeć piękne stroje ludowe, a także posłuchać piosenek śpiewanych dawniej podczas różnych czynności, np. podczas darcia pierza, wyszywania, wykonywania ozdób świątecznych i innych. Niejedna babcia dziadek znali śpiewane przez zespół piosenki i włączali się do wspólnego śpiewu.

Ostatnim punktem uroczystości były zabawy z wnukami. Sądząc po uśmiechach na twarzach gości, mamy nadzieję, że pozostaną po tym dniu same miłe miłe wspomnienia. A wręczone przez dzieci prezenty i zdjęcia z uroczystości będą przypominać te chwile. Do zobaczenia za rok!

pokaż...