Wszystkie wydarzenia

Wizyta policjanta i strażnika miejskiego w przedszkolu | 2012-09-25

dodane przez: Katarzyna Korgól

Pierwszymi gośćmi, jacy odwiedzili nasze przedszkole w nowym roku szkolnym byli panowie dbający w naszym mieście o bezpieczeństwo i porządek, czyli pan policjant asp. Jarosław Ciosek i strażnik miejski Sławomir Gałwiaczek. Już sam wygląd obu funkcjonariuszy wzbudził w dzieciach respekt. Panowie wyjaśnili, na czym polega ich praca, co należy do ich obowiązków, czym zajmują się na co dzień. Wskazali również różnice między pracą policjanta a pracą strażnika miejskiego.Przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach ruchu drogowego. Dzieci wysłuchały z uwagą wszystkich ważnych informacji i po chwili, ośmielone, chętnie odpowiadały na pytania, opowiadały różne sytuacje z życia wzięte pokazujące nie zawsze prawidłowe zachowania ludzi: od wyrzucania śmieci w lesie, po przekraczanie samochodem dozwolonej prędkości. Panowie, oczywiście skrytykowali złe zachowania i przestrzegli dzieci, aby były uważne i grzeczne: na spacery i wycieczki rowerowe udawali się pod opieką dorosłych, zapinali się w fotelikach samochodowych przed jazdą samochodem, nie śmiecili ulic. Na koniec dzieci powiedziały wierszyki o ruchu drogowym, a chętni przymierzyli czapkę policjanta i strażnika. 

pokaż...

Udział w akcji "Sprzątanie Świata" | 2012-09-14

dodane przez: Katarzyna Korgól

Wzorem lat ubiegłych przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata". Udział w akcji bierzemy, podobnie jak inne placówki, czy instytucje raz w roku. Nie oznacza to, że na co dzień nie zwracamy uwagi na czytość i poszanowanie środowiska naturalnego. Wręcz przeciwnie- na bieżąco, przy każdej okazji staramy się nawiązywać, czy poświęcać osobne zajęcia na temat czystości naszej planety. Wiadomo, że gdyby każdy zadbał o miejsce wokół siebie, nie potrzebne byłyby takie akcje. Staramy się wpajać naszym wychowankom, że o czystość należy dbać codziennie: sprzątać po sobie, wyrzucać śmieci do kosza, nie zaśmiecać lasów, parków, ulic itd. Jednak, gdy wyszliśmy posprzątać ze śmieci teren wokół przedszkola, okazało się, że nie wszyscy mieszkańcy Koniecpola mają wpojone te zasady. Przedszkolaki ze starszych grup wspólnie z uczniami I klasy Szkoły Podstawowej w Koniecpolu posprzątały papierki i inne nieczystości, natomiast dzieci z młodszych grup posprzątały plac przedszkolny. Po dobrze wykonanym zadaniu wszyscy głodni udaliśmy się do przedszkola na obiad.

pokaż...

Uroczyste Zakończenie Przedszkola | 2012-06-27

dodane przez: Katarzyna Korgól

27 czerwca 2012r. odbyło się Uroczyste Zakończenie Przedszkola. Program artystyczny przygotowała IV grupa Starszaków, która w tym roku kończyła edukację przedszkolną. Dzieci wraz z wychowawczynią przygotowały program artystyczny, na który zaprosiły rodziców i wszystkich pracowników przedszkola. Jak na najstarszą grupę przystało, dzieci zaprezentowały się bardzo dostojnie. Treści poważne, czasami wzruszające, przeplatane były żartobliwymi wierszykami. Dzieci opowiedziały kilka słów o sobie oraz o tym, co robiły w przedszkolu w ciągu tego roku szkolnego. Podziękowały wszystkim pracownikom przedszkola, doceniając ich wkład i staranie. Na koniec, nawiązując do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, które w tym roku odbywały się w Polsce i na Ukrainie, zaprezentowały układ taneczny do utworu będącego oficjalną piosenką Euro 2012- "Endless Summer". Po części artystycznej pani dyrektor wręczyła dzieciom dyplomy ukończenia przedszkola wraz z pamiątkową książką.

pokaż...

Spotkanie z Myśliwym | 2012-06-22

dodane przez: Monika Gieroń

W piątek 22 czerwca z wizytą przybył do nas pan myśliwy - tata Ali. Na to spotkanie przyniósł wiele interesujących książek, ilustracji i eksponatów upolowanych zwierząt leśnych. Dzieci z ogromną ciekawością słuchały, jak nasz gość w pięknym stroju opowiadał o swojej pasji, a przez to wprowadzał nas w piękny świat przyrody. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem zadawaly pytania dotyczące życia różnych zwierząt. Pan myśliwy zachęcał nas, abyśmy dbali o naturę i odpowiednio zachowywali się w lesie. Wszystkim przedszkolakom wizyta myśliwego dostarczyła wiele cennych informacji oraz niezapomnianych wrażeń.

pokaż...