Wszystkie wydarzenia

Przedświąteczny czas... | 2013-12-19

dodane przez: Katarzyna Korgól

Grudzień to czas radosnych oczekiwań. Zaraz po otrzymaniu prezentów od Świętego Mikołaja wszyscy myślą już o przygotowaniach do świąt. Aby umilić i uatrakcyjnić ten przedświąteczny okres, a jednocześnie przybliżyć dzieciom tematykę Świąt Bożego Narodzenia, jak co roku przygotowaliśmy dla rodziców oraz dla młodszych kolegów i koleżanek z przedszkola Jasełka. Przedstawienie o narodzeniu Jezusa zostało wystawione 17 grudnia. W tym roku Jasełka miały charakter tradycyjny. Najmłodsze dzieci mogły się dowiedzieć, dlaczego Jezus urodził się w stajence, kto go odwiedził, aby złożyć mu pokłon. Dla dorosłych był to czas na reflesję, chwilę wzruszeń, ponieważ dzieci świetnie odegrały swoje role. Rodzice w nagrodę za trud włożony w przygotowanie i za pięknie zagrane przedstawienie przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek. Była to również okazja do wspólnego spędzenia czasu.

Kolejnym wydarzeniem, które dzieci bardzo lubią w predszkolu była wspólna wigilia. Wszyscy, odświętnie ubrani na tę okazję, dzieliliśmy się opłatkiem, jedliśmy tradycyjne wigilijne dania, a na koniec śpiewaliśmy znane wszystkim kolędy i pastorałki. Był to również czas, aby wręczyć nagrody dla dzieci, które wzięły udział w konkursie plastycznym pt. "Ozdoba na choinkę". Konkurs przeznaczony był dla dzieci z przedszkola i ich rodziców. Prace, które zostały wykonane, przerosły nasze oczekiwania. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością. Niemal każda ozdoba była inna, niepowtarzalna. Żadna praca nie była byle jaka. Każda była dopracowana i estetyczne wykonana. Dlatego wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. Spośród tych prac jury wyróżniło pięć ozdób, przyznając im czołowe miejsca. Ich wykonawcami byli:

Magdalena Antoń- I miejsce

Karina Celebańska oraz Lena Brych- II miejsce

Kacper i Filip Druciarz oraz Alicja Złotnicka- III miejsce

Prace konkursowe ozdabiają naszą przedszkolną choinkę. Wszystkich, którzy nie mają możliwości zobaczyć ich na żywo, zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć. Znajdują się tam również zdjęcia z Jasełek oraz z Wigilii.

pokaż...

Mikołajki | 2013-12-10

dodane przez: Monika Gieroń

Pomimo braku białego puchu lecz przy pomocy silnego wiatru 10 grudnia przybył do przedszkola Święty Mikołaj. W chwili, kiedy pojawił się gość w czerwonym stroju, zaległa cisza. Mikołaj wygladał bardzo poważnie i dostojnie. Kiedy odezwał się do dzieci ciepłym głosem odzyskały odwagę. Dzieci obejrzały piękne przedstawienie w wykonaniu Świętego Mikołaja i jego przyjaciół. Spektakl został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność i nagrodzony gromkimi brawami. Mikołaj podczas spektaklu przyłączał dzieci do wspólnej zabawy. Przedszkolaki tańczyły, recytowały, śpiewały, rozwiązywały zagadki. Gość osobiście wręczył każdemu dziecku prezent i zapowiedział kolejną wizytę w przyszłym roku. A nam nic innego nie pozostaje jak powiedzieć hura hura...

pokaż...

Andrzejki | 2013-11-29

dodane przez: Monika Gieroń

Andrzejki to ludowa tradycja pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego też 29 listopada dzieci wzięły udział w zabawie andrzejkowej. Na początku wysłuchały opowiadania o ludowej tradycji wróżenia w wigilię świętego Andrzeja. Następnie tworząc duże koło, aby nadać moc czarom wypowiedziano magiczne zaklęcie: "hokus-pokus, czary-mary, aby wróżby się spełniły złóżmy dary". Kolejno dzieci wrzucały grosiki do "studni życzeń" z wiarą w spełnienie dziecięcych marzeń. Zaklęcie "Święty Andrzeju daj nam znać, co się będzie z nami dziać" towarzyszyło nam przed każdą wróżbą. Wśród wielu wróżb znalazły się takie jak: "Kim będę?", "Kubki przyszłości", "Kolory", "Imiona", "Łowienie cukierków". Za pomocą licznych rekwizytów dzieci mogły min. poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość, jaki zawód bedą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, poznać przyszłe imię wybranki lub wybranka, czy też czego powinni się wystrzegać. Nie zabrakło tradycyjnego lania wosku. Wróżby przeplatane były tańcami przy wesołej muzyce.Wszystkie wróżby dzieci potraktowały z nutką żartu, więc zabawa była udana. Czas szybko upłynął, a dzieci z uśmiechem, zadowoleniem i wróżbą woskową w ręku wróciły do domu. 

pokaż...

Światowy Dzień Pluszowego Misia | 2013-11-25

dodane przez: Katarzyna Korgól

O tym, że dzieci lubią misie, wiadomo nie od dzisiaj. Na tej wiedzy od lat bazują najpoczytniejsi autorzy książeczek dla dzieci, m.in. A. A. Milne, Cz. Janczarski, stwarzając niezapomniane postacie Kubusia Puchatka i Misia Uszatka.

Dzieci bardzo lubią święto misia, ponieważ jest to dzień, kiedy mogą przynieść do przedszkola swojego ulubionego pluszaka i pochwalić się nim przed innymi dziećmi. Podekscytowane dzieci od rana nie mogły doczekać się uroczystości. W tym roku święto misia uświetniły swoją obecnością panie bibliotekarki współpracujące z naszym przedszkolem- pani Zofia Kaniewska i pani Halina Gieroń. Przybliżyły one dzieciom postacie misiów, które są bohaterami książeczek dla dzieci- wspomnianego już Kubusia Puchatka, Misia Uszatka oraz Misia Paddingtona. Dzieci z uwagą wysłuchały przygotowane przez panie bibliotekarki fragmenty książek. Brały również udział w różnych "misiowych" konkurencjach: łowienie rybek z rzeki łapką niedźwiedzia, zbieranie wykałaczek w rękawicy kuchennej, przyciąganie garnuszka z miodkiem uwiązanego na sznurku. Odtańczyły także taniec niedźwiedzi, rysowały w grupach portret misia. Czas zabawy szybko dobiegł końca. Misie towarzyszyły dzieciom także w salach- podczas zabaw, rysowania, zjadania posiłków. Zwieńczeniem tego pełnego wrażeń dnia był podwieczorek- ciasteczkowy miś.

pokaż...