Wszystkie wydarzenia

Dzień Babci i Dziadka | 2013-01-22

dodane przez: Monika Gieroń

Styczeń jest zimowym miesiącem pełnym chłodnych, szarych dni. Mimo to w tym wydawałoby się smutnym miesiącu są dwa niezwykłe dni, jedyne w swoim rodzaju, kiedy każdemu serduszka biją mocniej, jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszym przedszkolu uroczystość ta odbyła się 22 stycznia. Na tę okoliczność dzieci przygotowały się z dużym zaangażowaniem. Początkiem stycznia zrobili zaproszenia i z pomocą pań prezenty dla najbliższych. Na zaproszenie swoich wnucząt licznie przybyłe Babcie i Dziadków przywitała pani Dyrektor. W imieniu własnym, pań oraz przedszkolaków złożyła im serdeczne życzenia z okazji ich święta i zaprosiła na część artystyczną pt. "Czerwony Kapturek". W trakcie uroczystości przybyli goście mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, recytowali wiersze, śpiewali piosenki a czcigodni goście ze wzruszeniem odebrali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Przedszkolaki za swój występ otrzymali wiele, wiele braw od swych najbliższych. Po przesłanych całuskach  i pięknym ukłonie wręczyli swoim  babciom i dziadkom prezenty. Mamy nadzieję, że przy kawie, herbacie, gorącym i słodkim poczęstunku oraz wspólnych rozmowach goście spędzili miłe i niezapomniane chwile.

pokaż...

Zapoznanie z dawnym zwyczajem wyplatania koszy | 2013-01-16

dodane przez: Katarzyna Korgól

Chcąc zapoznać dzieci z dawnym zwyczajem wyplatania koszyków, zaprosiliśmy do przedszkola specjalistę w tej dziedzinie- pana Krzyśka. Jest to jedna z niewielu osób, która kultywuje ten dawny zwyczaj. Do przedszkola przyniósł gotowe kosze oraz wiklinę, z której na oczach dzieci wyplótł piękny kosz. Przedszkolaki miały okazję same przekonać się, jak trudna jest to praca, wymagająca nie tylko umiejętności, ale i cierpliwości.

pokaż...

Spotkanie z pisarką | 2013-01-09

dodane przez: Katarzyna Korgól

W środę 8 stycznia nasze przedszkole odwiedziła autorka książeczek dla dzieci- pani Elżbieta Bednarczyk. Na co dzień mieszkająca w odległej Australii, opowiedziała dzieciom o urokach życia na tym kontynencie. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o zwierzętach i roślinach występujących w tym odległym kraju. Urozmaiceniem spotkania był pokaz tańca popularnego w Australii w wykonaniu samej pisarki. Przedszkolaki zachęcone przez autorkę przeczytanymi fragmentami książki, chętnie ustawiły się w kolejce po egzemplarz dla siebie, o tyle cenniejszy, że z osobistą dedykacją pani Bednarczyk.

pokaż...