Wszystkie wydarzenia

Światowy Dzień Pluszowego Misia | 2014-11-25

dodane przez: Monika Gieroń

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu-Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś". Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem miśkiem, misiem, misiaczkiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w krainie pluszowego Misia gdzie wykonywały poranną gimnastykę ze swoją maskotką, uczestniczyły w konkursach, zabawach. Razem z nimi w dyskotekowych rytmach pląsały, tańczyły, śpiewały. Każdy mogł się pochwalić koledze i koleżance swoim misiem i co najważniejsze przytulić się do swojego ulubionego misia, szepnąć mu na uszko miłe słówko, a nawet powierzyć największy sekret i dajemy słowo nigdy nikomu go nie wyjawi... taka jego rola. 

Punktem kulminacyjnym było rozstrzygniecie konkursu plastycznego  "Gałgankowy Miś", który został ogłoszony w naszym przedszkolu z okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. Rodzice wraz z dziećmi bardzo chętnie wzięli udział w konkursie. Wykonane prace były tak piękne, że przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Jury oceniające prace miało nielada wyzwanie.  Oto wyniki:

I miejsce: Oliwier Zymek

II miejsce; Julia Cipior

III miejsce: Radosław i Szymon Krawczyk

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. Gratulujemy plastycznych talentów i wyobraźni twórczej. W misiową atmosferę wprowadziła nas w tym dniu piękna pluszowa wystawa prac.

Wszystkich, którzy chcieliby obejrzeć prace konkursowe, zapraszamy do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Koniecpolu-Filia przy ul. Mickiewicza 28. Wystawę misiów będzie można podziwiać do stycznia.

pokaż...

Spotkanie z Instruktorem Szkolenia Psów | 2014-11-17

dodane przez: Katarzyna Korgól

"Pies przyjacielem"- pod takim hasłem przebiegło spotkanie dzieci z psami: owczarkiem niemieckim, czechosłowackim wilczakiem i labradorem oraz z ich właścicielami. Spotkanie zorganizował tata Niny z grupy "Maluchów", a poprowadził Instruktor Szkolenia Psów- Dariusz Makowski.

Na początku dzieci zgadywały, jakie rasy prezentują psy, które odwiedziły przedszkole. Dowiedziały się również, jak się wabią. Wspólnie z instruktorem ustaliły zasady, jakie obowiązują w kontaktach z psami. Pan Dariusz szczególnie uczulił dzieci na bezpieczeństwo, przede wszystkim wtedy, gdy spotkają na ulicy bezpańsko spacerującego psa. Dzieci nauczyły się przyjmować właściwą postawę w razie zagrożenia: na baczność bokiem do psa i postawę żółwia. Jednak największy zachwyt wśród przedszkolaków wywołał pokaz posłuszeństwa psa. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak pies wykonuje wszystkie polecenia swojego pana, nawet wtedy, gdy ten do niego nie mówi, a jedynie posługuje się gestami. Na koniec był czas na wspólne zdjęcie z labradorem Borysem.

Chętnych zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej państwa Makowskich  www.szkoleniepsow.info

pokaż...

Pasowanie na przedszkolaka | 2014-10-23

dodane przez: Katarzyna Korgól

23 października przedszkolaki po raz pierwszy w tym roku szkolnym zaprezentowały się rodzicom w specjalnym programie artystycznym przygotowanym z okazji pasowania nowoprzybyłych dzieci na przedszkolaków. Sala udekorowana została zgodnie z panującą porą roku- główną rolę odgrywały liście, które wiatr psotnik figlarnie rozdmuchał po całym świecie.  Wszystkie dzieci w przedszkolu poznały zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie, bo chodzą do przedszkola już dwa miesiące. W swoim programie artystycznym zawarły treści związane z tym, czego się już nauczyły. Wykazały się również wiedzą na temat właściwego zachowania. Po zaprezentowaniu wierszyków, piosenek oraz tańców pani dyrektor przygotowała dla pasowanych dzieci mały egzamin, w którym miały pokazać, jak robi się pajacyki, powiedzieć, które wyrazy nazywamy czarodziejskimi oraz naśladować odgłosy kota i psa. Wszyscy pomyślnie przeszli test na przedszkolaka i zostali uroczyście pasowani. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały drobny upominek.

pokaż...

Wizyta młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu | 2014-10-15

dodane przez: Monika Gieroń

15 pażdziernika odwiedziła nas młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu. W ramach prowadzonego projektu "Leonardo da Vinci" gościli u siebie młodzież z Bułgarii, Austrii i Niemiec. Oprowadzając swoich zagranicznych kolegów i koleżanki po mieście, nie zapomnieli pokazać im przedszkola- miejsca, gdzie dzieci rozpoczynają swoją przygodę z nauką. Przedszkolaki bardzo ucieszyły się z wizyty niecodziennych gości. Wszyscy wspólnie bawiliśmy się przy znanych wszystkim polskim dzieciom piosenkach, takich jak "Krasnoludki", czy "Ojciec Wirgiliusz". Mimo bariery językowej dzieci szybko nawiązały kontakt ze starszymi koleżankami i z kolegą, tym bardziej, że ci chętnie rysowali wszystko, o co przedszkolaki poprosiły.

pokaż...