Wszystkie wydarzenia

Spotkanie z Policjantami | 2014-09-29

dodane przez: Monika Gieroń

Dnia 29 września na zaproszenie przybyli do naszego przedszkola policjanci z Komisariatu Policji w Koniecpolu. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo. Goście chętnie opowiedzieli przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem. Przypomnieli jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba, pies oraz ukazali korzyści noszenia ubrań posiadających elementy odblaskowe. Przedszkolaki posiadają duże wiadomości na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa i swoją wiedzą także podzielili się z Policjantami. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę wielu chętnych do jej przymierzenia przedszkolaków, policyjny lizak oraz kajdanki. Uwieńczeniem spotkania była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu i posłuchanie sygnałów policyjnej syreny. 

pokaż...

Dzień pieczonego ziemniaka | 2014-09-19

dodane przez: Katarzyna Korgól

Okres zbierania ziemniaków z pól, czyli popularne wykopki rozpoczęły się na dobre, a to uczyniło wspaniałą okazję, aby w przedszkolu zorganizować Dzień pieczonego ziemniaka. Korzystając z pięknej pogody, zaprosiliśmy dzieci na dwór do wspólnej zabawy, podczas której głównym bohaterem był ziemniak. Najpierw wszyscy spotkaliśmy się przy ognisku, do którego panie włożyły garnki z przygotowanymi na obiad ziemniakami. W czasie, gdy ziemniaki piekły się na ognisku, dzieci brały udział w konkurencjach sportowych i plastycznych oraz w zabawach tanecznych. Zadaniem przedszkolaków było szukanie ziemniaków w trawie, rzucanie do celu, przejście z ziemniakiem na łyżce tak, aby nie spadł on na ziemię, a także układanie figur z ziemniaków oraz ozdabianie szala Pani Jesieni ziemniaczanymi pieczątkami maczanymi w farbie. Zarówno dzieci, jak i panie z dużym zaangażowaniem wykonywały zadania, za co otrzymały ziemniaczane medale. Zwieńczeniem  dnia był wspólny posiłek. Popularne w naszym regionie pieczonki smakowały zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

pokaż...

Udział w akcji Światowy Dzień Sprzątania Świata | 2014-09-19

dodane przez: Katarzyna Korgól

Udział w akcji sprzątania świata na stałe wpisał się w kalendarz działań naszego przedszkola. Przedszkolaki po raz kolejny udowodniły, że potrafią i chcą sprzątać. Z pełnym zaangażowaniem zbierały śmieci, które niefrasobliwi przechodnie wyrzucili na ulicę albo za ogrodzenie przedszkola. Podobnie jak co roku, młodsze dzieci sprzątały teren przedszkolny, a starsze wraz z pierwszoklasistami uporządkowały ulice wokół przedszkola. Dzieci widząc, ile śmieci musiały podnieść i wrzucić do worka, obiecały, że same zawsze  będą wyrzucać śmieci tylko do kosza.

pokaż...

Zakończenie przedszkola | 2014-06-25

dodane przez: Katarzyna Korgól

Często, gdy myślimy o zakończeniu jakiegoś etapu w życiu, przychodzą nam na myśl słowa "Tanga pożegnalnego": "Tak niedawno żeśmy się poznali, a już pożegnania nadszedł czas...". Również wtedy, gdy wraz ze starszakami przygotowujemy przedstawienie na zakończenie przedszkola, nie możemy oprzeć się wrażeniu, że czas przepływa niezauważenie- niedawno witaliśmy w progach przedszkola maluchy, a dzisiaj, 25 czerwca 2014 roku, zebraliśmy się wszyscy po to, aby pożegnać je już jako starszaków. Pocieszająca jest tylko myśl, że pobyt dzieci w przedszkolu nie przebiegł niezauważenie. Każde dziecko w tym czasie urosło, nauczyło się wiele, osiągnąło gotowość do tego, aby po wakacjach, we wrześniu pójść do szkoły. Łza kręci się w oku widząc dzieci występujące po raz ostatni na przedszkolnej scenie. Jesteśmy też dumne, gdy widzimy, jak nasi wychowankowie pięknie występują, a dziecko, które nigdy nie chciało występować publicznie, dzisiaj głośno i wyraźnie mówi swój wierszyk. Jak w kalejdoskopie przypominają się sceny z życia przedszkolnego: radość dzieci, ich skupienie podczas pracy, zaangażowanie , wspólna zabawa... Po latach w pamięci naszej zostanie coraz mniej z tych scen. Jedynie zdjęcia będą nam przypominać to, co przeżyliśmy kiedyś razem.

pokaż...