Wszystkie wydarzenia

Wigilia | 2015-12-22

dodane przez: Monika Gieroń

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 22 grudnia. Brały w niej udział wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola. Pani dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Później dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem magicznych świąt i szczęśliwego Nowego Roku. Smakowaliśmy barszcz, kapustę z grochem i grzybami, rybę, makowiec oraz kompot z suszonych owoców. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech. Takie podniosłe chwile wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. 

pokaż...

Występy przedszkolaków na "Spotkaniu wigilijnym" na Rynku w Koniecpolu | 2015-12-19

dodane przez: Katarzyna Korgól

19 grudnia  dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały się szerszej publiczności na koniecpolskim Rynku biorąc udział w "Spotkaniu wigilijnym" zorganizowanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol oraz Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Koniecpolu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z występów dzieci.

pokaż...

Spotkania bożonarodzeniowe | 2015-12-16

dodane przez: Katarzyna Korgól

Grudzień jest to magiczny miesiąc, kiedy atmosfera świąt towarzyszy nam w różnych czynnościach wykonywanych  z myślą o tych dniach. Dzieci wykonują wtedy różne dekoracje, kartki świąteczne, uczą się o tradycji składania sobie życzeń bożonarodzeniowych, o tym, że święta mamy dlatego, ponieważ wiele lat temu narodził się malutki Jezus w ubogiej stajence i właśnie na pamiątkę tych wydarzeń dzieci robią szopki, uczą się śpiewać kolęd... W grudniu nawet comiesięczne zajęcia otwarte dla rodziców są inne, świąteczne. Każda grupa przygotowuje dla swoich najbliższych jakąś niespodziankę. Nie inaczej było i w tym roku. 

Najstarsze przedszkolaki przygotowały dla rodziców przedsztawienie pt. "Zmartwienie śnieżynek" o poszukiwaniu choinki na święta. Dzieci wcieliły się w postaci m.in. śnieżynek, choinki, bałwanków, Mikołaja, reniferów i aniołów. Występom dzieci towarzyszył śpiew i taniec.

Średniaki zaprezentowały swoim rodzicom inscenizację o istocie Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wystąpiły w odświętnych strojach, a dekoracja sali i postaci aniołków wprowadziły wszystkich w atmosferę świąt.

Grupa Maluchów zaprosiła swoich rodziców na zajęcia, na których wspólnie dekorowali tradycyjne bożonarodzeniowe wypieki - świąteczne pierniczki. Poprzez zabawę dzieci poznały również inne świąteczne zwyczaje, a na koniec wspólnie z najbliższymi ubrały choinkę.

Wszystkie dzieci wręczyły swoim bliskim drobne upominki i żłożyły im życzenia. Był to również czas wspólnego kolędowania.

pokaż...

Mikołajki | 2015-12-04

dodane przez: Monika Gieroń

Wszystkie dzieci Mikołaja kochają, wszystkie dzieci na niego czekają. I tak 4 grudnia od samego rana wszystkie przedszkolaki wypatrywały gościa, nasłuchiwały jego kroków i dźwięków dzwoneczka. Najpierw w przedszkolu pojawił się pomocnik Mikołaja - Elf, który zgromadzonych widzów przeniósł we wspaniały świat iluzji, humoru i dobrej rozrywki. Były zabawy, piosenki a także czary. Potem w drzwiach atrium pojawił się gość w czerwonym stroju z dużym workiem prezentów. Święty Mikołaj nie zapomniał o żadnym dziecku. Dla takich chwil warto czekać nawet cały rok.

pokaż...