Wszystkie wydarzenia

Spotkanie z elektrykiem | 2015-01-30

dodane przez: Monika Gieroń

30 stycznia u przedszkolaków zagościł pan elektryk, tata Małgosi  z grupy maluchów. Pan elektryk opowiedział dzieciom m.in.: co to jest prąd, jak powstaje prąd, jak oszczędzać energię elektryczną, jakie przedmioty i urządzenia związane są z prądem i elektryką. Przypomniał dzieciom, że nie wolno korzystać z urządzeń elektrycznych bez nadzoru dorosłych oraz jak uniknąć niebezpieczeństw związanych z prądem. Nasz gość przyniósł ze sobą wiele potrzebnych w jego pracy przedmiotów i urządzeń, które wzbudzały zainteresowanie małych przedszkolaków. 

pokaż...

Jesteśmy widoczni na drodze | 2015-01-28

dodane przez: Katarzyna Korgól

28 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu dyrektora Stanisława Gmitruka oraz przedstawicieli Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Śląskiego Oddziału Regionalnego w Częstochowie i przedstawiciela policji. Goście rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym pieszych. Wyjaśnili, jak bardzo ważną sprawą jest bycie widocznym na drodze. Dlatego też wszystkie dzieci oraz wychowawczynie otrzymały kamizelki odblaskowe. Dzięki nim człowiek jest widoczny przez kierowcę samochodu nawet z 200 metrów i nie stwarza zagrożenia w ruchu drogowym.

pokaż...

Bal karnawałowy | 2015-01-27

dodane przez: Monika Gieroń

"... jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale..."

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci. Tego dnia już od rana na pięknie przystrojonej sali w serpentyny i balony, spotkać można było bajkowe kolorowe postaci, których nie sposób wymienić: królewny, motyle, piraci, policjanci, smoki, kowboje, myszki, spidermeny. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyśne stroje przygotowane z pomocą rodziców. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Dzieci tańczyły i śpiewały min. makarenę, kaczuszki czy najnowsze hity list przebojów. W dniu balu pan fotograf robił zdjęcia grupowe i indywidualne, by uwiecznić jak pięknie dzieci wyglądały. 

pokaż...

Dzień Babci i Dziadka | 2015-01-21

dodane przez: Katarzyna Korgól

Święto Babci i Dziadka uczciliśmy w naszym przedszkolu zapraszając miłych gości na uroczystość na ich cześć. 21 stycznia wnuki z grupy Maluchów i Średniaków, a 22 stycznia dzieci z grup Starszaków zaprosiły swoje babcie i swoich dziadków, aby obejrzeli przygotowany specjalnie dla nich program artystyczny. Babcie i Dziadkowie wzruszeni i zadowoleni nagrodzili wnuków oklaskami, a później brali udział we wspólnych konkursach, zabawach i quizach. Wnuczki zawsze mogły liczyć na to, że jak nie babcia, to dziadek weźmie udział w jakiejś konkurencji, a i nie odmówi wspólnego tańca. Było wesoło, śmiesznie i bardzo sympatycznie. Wiadomo, na Babcię i Dziadka zawsze można liczyć!

pokaż...