Wszystkie wydarzenia

Andrzejki | 2015-11-30

dodane przez: Katarzyna Korgól

"Święty Andrzeju daj nam znać, co się będzie z nami w najbliższej przyszłości dziać"- podobnie jak latach ubiegłych w Andrzejki rozbrzmiał okrzyk dzieci. Aby wróżby spełniły się, dzieci jeszcze przed wróżeniem wrzuciły do wody po grosiku. Później uczestniczyły w różnych zabawach, których celem było pokazanie starej tradycji wróżenia. Przedszkolaki i panie poznały w tym dniu, co będą robić w przyszłości, jak będzie miał na imię ich przyjaciel, czego mogą spodziewać się w prezencie od Mikołaja. Każda grupa przygotowała też piosenkę o tematyce matematycznej i zaprezentowała się innym przedszkolakom. "Maluchy" zaśpiewały o pięciu niesfornych małpkach, "Średniaki" zaprezentowały piosenkę o liczeniu do 10, "Starszaki" z grupy III o figurach geometrycznych, a "Starszaki" z grupy IV zaśpiewały piosenkę "Magiczna liczba 7".

Na koniec nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na skonstruowanie gry z planszowej. Prace dostarczone na konkurs były bardzo starannie wykonane, a zasady takie, aby dzieci w przedszkolu mogły swobodnie w nie grać. Pierwsze miejsce otrzymały: Marcysia i Kalina z grupy II, drugie miejsce zajęli: Radek z grupy II i Olek z grupy IV, a na trzecim miejscu znalazł się  Dawid z grupy IV. Zwycięzcy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy! 

pokaż...

Światowy Dzień Pluszowego Misia | 2015-11-25

dodane przez: Monika Gieroń

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona Przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem miśkiem, misiem, misiaczkiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w krainie pluszowego Misia gdzie zapoznały się z jego historią, uczestniczyły w konkursach i zabawach. Każdą zabawę przeplatały przerywaną „Czy Miś jest duży, czy jest mały zawsze chętny do zabawy”. W obecności misiów dzieci rysowały pod dyktando „Portret pluszowego Misia”, naśladowały ruchem treść wiersza, oraz wzięły udział w konkursie wiedzy o misiach. Odbyła się także nauka karmienia misia, degustacja miodu na waflach, praca w grupach- kolorowanie pastelami postaci Kubusia Puchatka. Razem z pluszakami przedszkolaki w dyskotekowych rytmach pląsały, tańczyły, śpiewały. Każdy mógł się pochwalić koledze i koleżance swoim misiem i co najważniejsze przytulić się do niego , szepnąć mu na uszko miłe słówko, a nawet powierzyć największy sekret.

Zwieńczeniem tego pełnego wrażeń dnia było rozstrzygniecie konkursu fotograficznego pt. „Jesień w Koniecpolu i okolicy”, który został ogłoszony w naszym przedszkolu z okazji aktualnej pory roku. 

Czas zabawy szybko dobiegł końca, ale misie towarzyszyły dzieciom także w salach podczas zabaw, rysowania, zjadania posiłków.

pokaż...

Wyniki konkursu fotograficznego "Jesień w Koniecpolu i okolicy" | 2015-11-24

dodane przez: Monika Gieroń

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom którzy wzieli udział w konkursie fotograficznym pt. „Jesień w Koniecpolu i okolicy”, który został ogłoszony w naszym przedszkolu z okazji aktualnej pory roku. Wykonane zdjęcia były tak piękne, że przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Dyplomy i nagrody otrzymali: Natalia Czerwińska, Szymon Kaczmarzyk, Jakub Wojciechowski, Maria Kałuża, Kalina Leśniak, Julia Walkowicz, Maja Suchecka, Kinga Suchecka, Nicola Kowalczyk, Maja Wąsek, Oliwia Mruk, Julian Lamch, Franciszek Kluza, Stanisław Kluza. Gratulujemy! 

pokaż...

Warsztaty edukacyjne w ramach projektu "NIEZWYKŁE SPOTKANIA" | 2015-11-10

dodane przez: Monika Gieroń

10 listopada każda grupa przedszkolna uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych dla dzieci w ramach projektu "NIEZWYKŁE SPOTKANIA" zorganizowanych przez fundację VERBA. Celem warsztatów było budowanie przyjaznego klimatu dla integracji już od wieku przedszkolnego; kształtowanie pozytywnych postaw społecznych wobec osób z niepełnosprawnością-zrozumienie, szacunek, wrażliwość, empatia; uczenie dzieci umiejętności dostrzegania podobieństw i różnic między ludźmi; zaspokajanie ciekawości dzieci w odniesieniu do różnorodności otaczającego nas świata. Dzieci podczas warsztatów m.in. wysłuchały bajki "Leon i jego nie-zwykłe spotkania", kolorowały, układały puzzle, rozwiązywały łamigłówki. Działania Fundacji zostały skierowane na rozwój świadomości społecznej najmłodszych, ponieważ to dzieci są naszą przyszłością i najlepszą inwestycją. 

pokaż...