Wszystkie wydarzenia

Pasowanie na przedszkolaka | 2015-10-23

dodane przez: Katarzyna Korgól

23 października odbyła się najważniejsza dla nowoprzybyłych dzieci uroczystość - pasowanie na przedszkolaka. Do tego święta dzieci przygotowywały się od kilku tygodni - uczyły sie wierszy, piosenek i tańców. Każda grupa pięknie wystąpiła przed rodzicami, za co zebrały gromkie brawa. Na koniec zarówno dzieci, jak i ich rodzice złożyli uroczyste ślubowanie na wzorowego przedszkolaka i rodzica, a dzieci, które po raz pierwszy w tym roku przyszły do przedszkola, były pasowane przez panią dyrektor ogromnym ołówkiem. Od tej pory są już pełnoprawnym przedszkolakami. Gratulujemy!

pokaż...

Spotkanie z Policjantem | 2015-09-30

dodane przez: Monika Gieroń

30 września nasze przedszkole odiedzili: aspirant Adam Niepsuj i młodszy aspirant Wiesław Wypart - dzielnicowi z Koniecpola. Goście chętnie wyjaśnili na czym polega ich praca, co należy do ich obowiązków i czym zajmują się na codzień. Wygłosili pogadankę na temat bezpieczeństwa, o zasadach obowiązujacych w ruchu drogowym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podrożować samochodem. Dzieci wysłuchały z uwagą wszystkich ważnych informacji. Przedszkolaki posiadają dużą wiedzę na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa i swoją wiedzą także podzielili się z Policjantami. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało również umundurowanie policjantów, które przyniósł do przedszkola Dawidek, którego tata także jest Policjantem. 

pokaż...

Pierwszy Dzień Jesieni | 2015-09-23

dodane przez: Monika Gieroń

23 września przedszkolaki przywitały Panią Jesień. Przygotowanie uroczystości trwały kilka dni, pojawiły się kąciki jesiennej przyrody, okna przedszkola zostały udekorowane kolorowymi liśćmi, grzybkami, gazetki dekoracyjne w salach zmieniły się w jesienny krajobraz a w sali gimnastycznej zadomowiły się jeże i słoneczniki. Dzieci w tym dniu przybyły do przedszkola ubrane w ulubione kolory pani Jesieni. Ten dzień obfitował w zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswoiły sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie nowej porze roku. A wszystko to działo się pod bacznym okiem Pani Urszuli z Nadleśnictwa Koniecpol, która w pierwszym dniu jesieni zagościła w naszym przedszkolu i wspólnie z nami świętowała powitanie pani Jesieni. Serdecznie dziękujemy Pani Urszuli za przyjęcie zaproszenia i podarowany piękny karmnik i książki przyrodnicze. 

 

pokaż...

Udział w akcji Sprzątania Świata | 2015-09-18

dodane przez: Katarzyna Korgól

Udział przedszkolaków w ogólonopolskiej akcji Sprzątania Świata to już tradycja. Jak zwykle, po wcześniejszej pogadance w grupach, dzieci wraz z wychowawczyniami udały się w wybrane miejsca, aby pozbierać szpecące okolicę papierki, butelki i inne odpady rzucane wprost na ziemię przez niesfornych przechodniów. Do grup najstarszych przedszkolaków dołączyła klasa I. Wspólnie dzieci bardzo starannie wypatrywały śmieci i wrzucały je do worków.

pokaż...