Wszystkie wydarzenia

Konkurs kolęd i pastorałek | 2016-12-15

dodane przez: Katarzyna Korgól

Bardzo miło jest nam poinformować, że wychowanka naszego przedszkola - Maja zdobyła I miejsce, a zespół w składzie: Zosia , Jola, Zosia - III w konkursie kolęd i pastorałek zorganizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciele Szkoły działającym przy Zespole Szkół Nr 2 w Koniecpolu.

pokaż...

Bezpieczeństwo w kontakcie z psem | 2016-12-07

dodane przez: Katarzyna Korgól

7 grudnia, zaraz po wizycie Mikołaja, odwiedził nas nietypowy gość. Była to Aza - policyjny pies służbowy do wyszukiwania zapachu materiału wybuchowego. W przedszkolu jej zadanie było inne.  Opiekun Azy - pan Wojciech Bożek przeszkolił dzieci w temacie "Bezpieczeństwo w kontakcie z obcym psem". Aza była na tym szkoleniu asystentką. Wspólnie nauczyli przedszkolaków pięciu złotych zasad na wypadek spotkania z groźnym psem. Na koniec spotkania wszyscy wspólnie recytowali:

"Jeżeli zobaczysz psa:

-nie uciekaj

-nie krzycz 

-nie drażnij go 

-nie patrz psu prosto w oczy

-nie wykonuj szybkich ruchów 

-nie dotykaj go."

Dziękujemy tacie Dawida za zorganizowanie spotkania, a panu Wojciechowi za czas poświęcony przedszkolakom i wspaniale przeprowadzone szkolenie.

 

pokaż...

Mikołajki | 2016-12-06

dodane przez: Monika Gieroń

6 grudzień to dzień wyczekiwany przez każdego z nas. Dzień w którym dzięki magii Mikołaja i najbliższych spełniają się nasze życzenia, marzenia i pojawia się bezcenny uśmiech. Najpierw z wizytą i cukierkami do przedszkolaków przyszły panie z biblioteki Miasta i Gminy Koniecpol pani Halinka i pani Zosia. Następnie dziewczynki z Zespołu Szkół Nr 1 w Koniecpolu przeczytały dzieciom bajki o Mikołaju i jego oprawie. W tym dniu czekała na dzieci jeszcze jedna niespodzianka było to przedstawienie w wykonaniu Elfa pomocnika Mikołaja, który wprowadził wszystkich zgromadzonych w świat iluzji i magii. ...dzwonek do drzwi, zapada cisza, a w drzwiach staje oczekiwany cały rok Mikołaj. Aby przywitać niezwykłego gościa dzieci odśpiewały piosenki, wręczyły rysunki, a także część z nich włożyła na głowę charakterystyczną czerwoną czapkę, by było bardzo Mikołajkowo. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i wsiadł w sanie pędząc po białym śniego do kolejnych przedszkolaków. 

pokaż...

Andrzejki | 2016-11-30

dodane przez: Katarzyna Korgól

Jest taki jeden dzień w roku, kiedy z uśmiechem na twarzy poddajemy się magii i wróżbom. I choć zwykle traktujemy je z przymrużeniem oka, to chętnie sięgamy po wosk, aby zobaczyć powstały odlew, z niecierpliwością zaglądamy też pod kubek, który ukrywa naszą przyszłość. Warto kultywować tradycję wieczoru andrzejkowego, pokazywać młodszym pokoleniom, że zabawy, w które bawiono się wieki temu także dzisiaj mogą być atrakcyjne. Dzieci bardzo chętnie biorą udział w zabawach andrzejkowych. W tym roku mogły wywróżyć sobie przyszłość z cyfr, kolorowych bibułek, owoców, butów, poznawały również imiona przyszłych przyjaciół. Jeden raz w roku udaje się dzieciom wywróżyć nawet cukierki. W tym roku w roli wróżki wystapiła Ala. Chyba sama się nie spodziewała, że ma takie zdolności. Oczywiście wyczarowanymi słodyczami podzieliła się z innymi dziećmi. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

pokaż...