#

Akcja charytatywna "Aniołkowe Granie" ❤️

Przedszkolny Klub Wolontariatu zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Aniołkowe Granie". Projekt jest wyjątkowy, bo w dużej mierze realizują go dzieci i rodzice. Akcja "Aniołkowe Granie" polega na przygotowaniu prezentów dla dzieci z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych.

Wspólnie zorganizujmy zbiórkę prezentów dla Dzieci z Domu Dziecka w Chorzenicach (powiat częstochowski). W wejściu przedszkolnym stoi świąteczna choinka, na której zawisły aniołki z marzeniami Dzieci z Domu Dziecka.

Jeden aniołek = jedno dziecko = marzenie = spełnienie gwiazdki świątecznej. Każdy może wybrać sobie aniołka, zabrać do domu i wspólnie z rodziną spełnić marzenie dziecka poprzez przygotowanie prezentu dla wybranego dziecka i przyniesienie go pod choinkę do przedszkola. Jeśli ktoś ma życzenie, może dodać do aniołka upominek- niespodziankę. Do przygotowanego i przyniesionego prezentu należy dołączyć karteczkę z imieniem i wiekiem dziecka umieszczonym na aniołku. Oprócz marzeń aniołkowych organizujemy także wspólną zbiórkę słodyczy i kosmetyków dla dzieci. Słodycze i kosmetyki to dwa najczęściej powtarzające się marzenia dzieci. Pod choinką można również zostawiać dowolne prezenty, upominki, niespodzianki dla dzieci, które będą wyjątkową i niespodziewaną gwiazdką świąteczną.

Zebrane prezenty przekażemy Wychowankom Domu Dziecka podczas Koncertu Finałowego. Niech wspólne spotkanie, kolędowanie, wręczenie prezentów dzieciom z Domu Dziecka w Chorzenicach będzie uwieńczeniem świątecznej i noworocznej aury.

Zbieramy rzeczy nowe. Akcja trwa do 14 stycznia 2022 r.

"...Niech się łączą dobre serca przez kolejnych wiele lat, upominki pełne szczęścia idą w świat, cały świat. I na co dzień i od święta z aniołkami za pan brat...".