Wolontariusze Przedszkolnego Klubu Wolontariatu serdecznie zapraszają dzieci, rodziców, sympatyków naszego przedszkola oraz mieszkańców Miasta i Gminy Koniecpol do udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Aniołkowe Granie". Akcja charytatywna polega na przygotowaniu prezentów dla Dzieci z Domu Dziecka w Chorzenicach (powiat częstochowski). W wejściu przedszkolnym stoi piękna choinka na której zawisły aniołki z marzeniami Dzieci z Domu Dziecka.

Jeden aniołek = jedno dziecko = marzenie = spełnienie gwiazdki świątecznej.

Każdy może wybrać sobie aniołka, zabrać do domu i wspólnie z rodziną spełnić marzenia dziecka poprzez przygotowanie prezentu dla wybranego dziecka i przyniesienie go pod choinkę do przedszkola. Marzenia umieszczone w aniołku stanowią koszt ok. 100-200 zł. Ale oczywiście kwota uwarunkowana jest też od osoby realizującej aniołka. Również jeśli ktoś ma życzenie może dodać do aniołka upominek, niespodziankę. Do przygotowanego i przyniesionego prezentu należy dołączyć karteczkę z imieniem i wiekiem dziecka umieszczonego na aniołku (lub zabranego aniołka).

Oprócz marzeń aniołkowych organizujemy także wspólną zbiórkę słodyczy i kosmetyków dla dzieci. Zbieramy rzeczy nowe.

Akcja trwa do 10 stycznia 2024r.

Zebrane prezenty przekażemy Wychowankom Domu Dziecka podczas styczniowego Koncertu Finałowego.