Dzień Ziemi 🌍 to najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie.

Jego celem jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.

Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków  wiele przedsięwzięć z ekologią w tle.

Naszym Gościem specjalnym była pani Urszula Góralczyk – Brysiak z Nadleśnictwa Koniecpol.

Pani Ula przeprowadziła ciekawą pogadankę, dotyczącą właściwego zachowania się w lesie, oraz o tym jak wygląda praca leśnika.

Dzieci miały okazję obejrzeć film edukacyjny pt.,, Ola i Dzień Ziemi”.

Przedszkolaki przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci, złożyły przyrzeczenia Przyjaciela Przyrody, a na koniec uczestniczyły w wspólnym sadzeniu drzew🌳🌲 w ogrodzie przedszkolnym. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz naszej planety. Przedszkolaki chętnie biorą udział w tego typu wydarzeniach.