„Wiersze Jana Brzechwy” to tytuł tegorocznego gminnego konkursu wiedzy o literaturze zorganizowanego przez nasze przedszkole, pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol. W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny z czterech placówek: Przedszkola nr 2 w Koniecpolu, Niepublicznego Przedszkola „Jaś i Małgosia” w Koniecpolu, Szkoły Podstawowej w Rudnikach im. Powstańców Styczniowych oraz Przedszkola nr 1 w Koniecpolu.   Zmagania wszystkich drużyn oceniało jury w składzie:  p. Arleta Olszewska- Lorin- dyrektor Domu Kultury w Koniecpolu, p. Małgorzata Gołębiowska- wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Koniecpolu oraz p. Zofia Kaniewska- kierownik Biblioteki Publicznej w Koniecpolu. Honorowymi gośćmi konkursu byli Burmistrz Miasta i Gminy - p. Ryszard Suliga oraz Dyrektor Urzędu - p. Dariusz Saternus, natomiast rolę gospodarza wydarzenia pełniła Dyrektor Przedszkola nr 1 w Koniecpolu - p. Bożena Sygit. Wszystkie drużyny biorące udział w konkursie świetnie poradziły sobie z przygotowanymi konkurencjami dotyczącymi wybranych wierszy Jana Brzechwy. Doskonale wiedziały, z jakiego utworu pochodzą wybrane cytaty, odpowiednio dopasowały rekwizyty do wierszy, potrafiły dokończyć wybrane fragmenty wierszy, wiedziały jakie warzywa występowały w utworze „Na straganie”, świetnie poradziły sobie również z kalamburami i z innymi zadaniami. W przerwach pomiędzy konkurencjami uczestnicy mieli okazję obejrzeć występy artystyczne dzieci z grupy „Pszczółki”- przedszkolaki zaprezentowały piosenki: „Witajcie w naszej bajce” i „Kaczka Dziwaczka” oraz wiersze: „Tańcowała igła z nitką” i „Żuk”. Na koniec, po podsumowaniu przez jury punktów, burmistrz - p. Ryszard Suliga wręczył drużynom dyplomy, a wszystkim zawodnikom nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Koniecpolu:

I miejsce zdobyła drużyna z Przedszkola nr 2 w Koniecpolu

II miejsce- drużyny z Niepublicznego Przedszkola „Jaś i Małgosia” w Koniecpolu oraz z Przedszkola nr 1 w Koniecpolu

III miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej w Rudnikach im. Powstańców Styczniowych.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy wiedzy i zdobytych miejsc, a nauczycielkom, które przygotowały dzieci do konkursu dziękujemy za zaangażowanie.