Okres przedszkolny to czas, kiedy dzieci uczą się zdrowych nawyków. Jednym z nich jest codzienna higiena jamy ustnej. Aby wyjaśnić dzieciom dlaczego tak ważne jest regularnie dbanie o zęby i na czym to polega, zaprosiliśmy eksperta w tym zakresie- pana stomatologa Romana Gołębiowskiego.  Dentysta wyjaśnił celowość regularnego szczotkowania zębów oraz zdrowego odżywiania i jego wpływu na stan uzębienia.  Udzielił dzieciom cennych wskazówek dotyczących higieny jamy ustnej, szczotkowania zębów oraz zdrowych nawyków żywieniowych. Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniu: miały możliwość spróbować, na czym polega plombowanie zęba, uczyły się prawidłowo szczotkować zęby, oglądały narzędzia, którymi na co dzień posługuje sie dentysta w swojej pracy. Na koniec świetnie poradziły sobie z rozwiązaniem quizu o higienie jamy ustnej.

Serdecznie dziękujemy naszemu Gościowi za wizytę w naszym przedszkolu i przekazanie dzieciom cennych wskazówek.