#

Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem ??. Gmina Koniecpol zgłosiła więc nasze przedszkole do udziału w II edycji kampanii edukacyjno- informacyjnej „MOGĘ. Zatrzymać SMOG - Przedszkolaku złap oddech”.

Organizatorem kampanii jest Województwo Śląskie, które aktywnie realizuje „Program ochrony powietrza dla województwa śląskiego”.

Zakwalifikowanie się naszego przedszkola do udziału w wyżej wymienionym projekcie umożliwiło nam pozyskanie 2 oczyszczaczy powietrza oraz materiałów edukacyjnych dla każdego dziecka. Oczyszczacze rozgościły się już w salach dydaktycznych i mamy nadzieję, że znacznie poprawiło to stan powietrza, którym oddychamy. Materiały edukacyjne posłużą nam do zapoznania dzieci i rodziców z możliwymi działaniami naprawczymi, których realizacja doprowadzi do poprawy jakości powietrza w naszym województwie. Zakończenie realizacji projektu zaplanowaliśmy na czerwiec 2021 roku.

Zachęcamy Rodziców i wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia strony:

http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/current

gdzie znajdziemy dane na temat stanu powietrza. My również codziennie sprawdzamy jakość powietrza w naszym mieście, a wyniki zamieszczamy na tablicy informacyjnej przy wejściu do przedszkola.

Więcej o kampanii:

https://powietrze.slaskie.pl/content/konkurs—przedszkolaku-zlap-oddech—-ii-edycja

Do góry
Następny