#

Dziś przedszkolaki obchodziły DZIEŃ CHLEBA w towarzystwie Pań z Koła Gospodyń Wiejskich KGW Rudniczanki . Dzieci nie tylko dowiedziały się w jaki sposób powstaje chleb, ale także same wzięły udział w przygotowaniu ciasta na ten wypiek.  Przedszkolaki w tym dniu zamieniły się w małych piekarzy i aktywnie uczestniczyły w pieczeniu chleba. Poznały składniki potrzebne do przygotowania chleba, wyrabiały ciasto, obserwowały jak rośnie i piecze się. Poznając tajniki wypieku chleba, wykorzystaliśmy wszystkie nasze zmysły. Potem tylko czekaliśmy na efekt końcowy. Przedszkolaki chętnie zajadały się świeżym chlebem, który wspaniale zarumienił się w przedszkolnym piekarniku. Jak to mówi przysłowie "Chleb pracą nabyty, bywa smaczny i syty". Ślicznie dziękujemy Pani Ewelinie Konik, Pani Kazimierze Gieroń, Pani Justynie Gieroń, Pani Alfredzie Wawrzykowskiej, Pani Annie Olak z KGW "Rudniczanki" za lekcję edukacyjną, przepiękne prezenty, pokaz strojów, organizację oraz mile spędzony czas.