#

25 października odbyła się w naszym przedszkolu ważna Uroczystość dla Dzieci, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszej placówki - Pasowanie na Przedszkolaka. W tej podniosłej chwili swoją obecnością zaszczycili nas Rodzice Przedszkolaków, Ryszard Suliga - Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol oraz Dariusz Saternus - Dyrektor Urzędu Miasta i Gminy Koniecpol.

Gospodarzami uroczystości były dzieci z grupy Pszczółki- zapowiadały one występy dzieci przygotowujących się do pasowania, same również zaprezentowały umiejętności recytatorskie. Biedronki oraz dzieci ze starszych grup, które po raz pierwszy w tym roku przyszły do przedszkola zaprezentowały swoje umiejętności, dając dowód, jak dużo już potrafią. Były wierszyki, piosenki i specjalne zadanie do wykonania.

Po części artystycznej dzieci obiecały zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem i uważnie słuchać pani. Punktem kulminacyjnym był Akt Pasowania poprzez symboliczne dotknięcie przez Panią Dyrektor dużą kredką ramienia każdego dziecka.

Dla wszystkich Przedszkolaków było to ogromne przeżycie, a dla Rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Gratulujemy wszystkim pasowanym Dzieciom i życzymy im, aby każdy dzień pobudzał ich wyobraźnie do twórczego działania a także dostarczał wiele radości w życiu. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki. Pasowania na Przedszkolaka zapisze się w pamięci Dzieci, Nauczycieli i Rodziców na długo.