#

Z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki wyjechały na wycieczkę do Alpakarni w Poczesnej koło Częstochowy. Najpierw zostaliśmy przywitani i zaznajomieni z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w Alpakarni. Spotkanie z oswojonymi zwierzętami: alpakami, kozami, zebrami, osiołkami oraz wielbłądami, sprawiło dzieciom wiele radości. Bezpośredni kontakt z nimi, możliwość karmienia przygotowanymi przez opiekuna ziarnem i marchewkami oraz głaskania, sprawił dzieciom ogromną frajdę. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Te niezwykłe zwierzątka okazały się bardzo przyjazne i wzbudziły dużą sympatię wśród przedszkolaków. Kolejnym punktem programu wycieczki były warsztaty plastyczne, w trakcie których dzieci mogły ulepić z gliny własne alpaki. Dopełnieniem całej imprezy był pobyt na placu zabaw. Świeże powietrze i wspaniałe atrakcje, sprawiły, że przedszkolaki wróciły zadowolone i zmęczone. Wycieczka okazała się dla nich sporym przeżyciem i dostarczyła wielu pozytywnych emocji.