#

W tym roku nasze przedszkole przystąpiło do europejskiego projektu MOVE Week, którego celem jest promowanie aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia wśród dzieci oraz zwiększenie świadomości ruchu w życiu codziennym.

W ostatnim tygodniu maja przedszkolaki  uczestniczyły w różnych sportowych wydarzeniach:

- W poniedziałek 27 maja całe przedszkole wzięło udział w zajęciach jogi prowadzonych przez certyfikowaną instruktorkę jogi- panią Anię Gładysińską - Złotnicką. Część dzieci po raz pierwszy miała możliwość uczestniczyć w tego typu zajęciach. Wykazały się dużym zaangażowaniem i skupieniem, zapamiętując wiele pozycji jogi.

-We wtorek 28 maja dołączyliśmy do akcji Bliżej Przedszkola, organizując bieg pt. "Sprintem do maratonu". Dzięki zaangażowaniu policji  z Komisariatu Policji w Koniecpolu bieg został przeprowadzony na ulicach otaczających budynek przedszkola. Ponadto nad bezpieczeństwem i zdrowiem dzieci czuwała pielęgniarka z SP ZOZ Przychodni Miejskiej w Koniecpolu, pani Patrycja. Każdy uczestnik maratonu pokonał dystans w swoim tempie. Wszystkie dzieci z uśmiechem na twarzy przekroczyły linię mety. Wspólnie z przedszkolakami w biegu uczestniczył także pan Dariusz Saternus- dyrektor Urzędu Miasta i Gminy w Koniecpolu.

- W środę 29 maja bawiliśmy się na sportowo przy muzyce. Były elementy aerobiku i zumby. I tym razem ruch sprawił, że uśmiechy nie schodziły z twarzy dzieci .

Poprzedni
Do góry
Następny