Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu z Kotem w Butach, Złotą Rybką, Kopciuszkiem, Pippi Langstrumpf, Kubusiem Puchatkiem, Jasiem i Małgosią oraz Czerwonym Kapturkiem.  Oprócz czytania były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Pamiętajmy, że codzienne czytanie dziecku wzmacnia także więź między dzieckiem a rodzicem.