#

1 maja będziemy obchodzić dwudziestą rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, a my w przedszkolu Dzień Unii Europejskiej obchodziliśmy już dzisiaj. Przedszkolaki dowiedziały się, co to jest Unia Europejska, jakie kraje wchodzą w jej skład i dlaczego chcą w niej być. Po tych trudnych zagadnieniach dzieci poznały symbole Unii: flagę, maskotkę Syriusza i hymn. Niespodziankę sprawił wszystkim Krzysiu, który zagrał hymn Unii Europejskiej, czyli „Odę do radości” na dzwonkach w towarzystwie swoich braci: Antosia, grającego na puzonie i Dawida, który zagrał na trąbce. Nasi goście zrobili dodatkowo mały quiz muzyczny: dzieci i panie rozpoznawały utwory muzyczne charakterystyczne dla różnych krajów europejskich. Przybliżyliśmy także dzieciom zagadnienia dotyczące poszczególnych krajów unijnych poprzez: grę „Metody z flagami”, muzyczną i kulturalną podróż po krajach unijnych. Dzieci poznały kilka zwrotów w różnych językach oraz posiłki charakterystyczne dla poszczególnych krajów. Na koniec w grupach zostały wykonane różnymi technikami flagi Unii Europejskiej, a chętni pokolorowali Syriusza.