#

Maj, to miesiąc, który kojarzy się z wieloma ważnymi dla Polski datami: 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a dzień później Święto Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. To bardzo dobry czas na rozmowę z dziećmi o historii naszego kraju, jego tradycjach, pięknie i przypomnienie znaczenia symboli narodowych. Realizując z dziećmi tematykę o Polsce każdego dnia była mowa o patriotyzmie.  23 kwietnia odbył się przedszkolny konkurs muzyczny pt. "PIOSENKA PATRIOTYCZNA". Celem konkursu było popularyzowanie piosenek i pieśni o tematyce narodowej, kształtowanie postaw patriotycznych oraz rozwijanie talentów muzycznych dzieci.  Po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników Jury ogłosiło wyniki:

I MIEJSCE - Maja Kaczyńska

II MIEJSCE - Zuzanna Konieczna

III MIEJSCE - Aleksandra Skiba

WYRÓŻNIENIE:

Michalina Dziura, Hanna Brodek, Paula Janus, Szymon Krupa, Adrianna Jędrych, Zuzanna Tatarek.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz z nagrodami. Gratulujemy talentów muzycznych i pięknych występów.

Na koniec dzieci z grupy Żabki przed zgromadzoną publicznością wyrecytowały wiersz "Katechizm polskiego dziecka".

 

+17