#

Nasze przedszkole przystąpiło do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła Pamięta". Teraz jest czas, kiedy wspominamy bliskich oraz tych, którzy zapisali się w historii naszej Ojczyzny. Pamięć jest wieczna, zapalając znicz przekazujemy lekcję historii najmłodszym. Pamiętamy również, aby przekazywać wiedzę kolejnym pokoleniom o naszych przodkach, którzy wsławili się swoimi czynami. Przedszkolaki, wybierając się na wycieczkę do kościoła pod wezwaniem Świętej Trójcy wysłuchały opowieści o Hetmanie Stanisławie Koniecpolskim - fundatorze kościoła skierowane do nich przez księdza proboszcza Pawła Wojtynka. Miały możliwość obejrzenia z bliska sarkofagu budowniczego i obrazu, na którym jest przedstawiony Hetman Wielki Koronny, które znajdują się w naszym kościele. To była bardzo ciekawa i pouczająca wyprawa poszerzająca wiedzę dzieci o ważnych osobach z naszego miasta. 

#SzkołaPamięta