W listopadzie wszystkie grupy w naszym przedszkolu omawiały tematykę zdrowego żywienia. W celu podsumowania i usystematyzowania zdobytej wiedzy, zaprosiliśmy uczniów Zespołu Szkół w Koniecpolu wraz z nauczycielką Małgorzatą Janiszewską o przedstawienie zasad zdrowego żywienia. Przedszkolaki samodzielnie segregowały żywność na zdrową i niezdrową, przypomniały zalecenia  zawarte w piramidzie zdrowego żywienia.  Pani Małgorzata zaprezentowała talerz zdrowego żywienia i przypomniała o konieczności spożywania 5 pełnowartościowych posiłków dziennie. Później, dzięki zdobytym wiadomościom, dzieci miały możliwość graficznego przedstawienia w formie talerza zdrowej żywności, jakie produkty powinny znaleźć się w ich codziennej diecie, a których należy unikać. Atrakcyjnym zadaniem okazało się samodzielne komponowanie z owoców i warzyw motylków zgodnie z podanym wzorem, przygotowanym przez uczennice Zespołu Szkół. Wszystkie motylki bardzo szybko znikały w dziecięcych brzuszkach. Udział w spotkaniu przyczynił się do pogłębienia wiedzy przedszkolaków o zdrowym stylu życia, który wydatnie wpływa na zdrowie i samopoczucie dzieci. Dziękujemy za ciekawą prelekcję.